V Osake hrali finále dve kvalifikantky, na titul v Číne siahala 17-ročná Ruska

Mirra Andrejevová na turnaji WTA v Ning-po 2024.
Mirra Andrejevová na turnaji WTA v Ning-po 2024. (Autor: REUTERS)
TASR|20. okt 2024 o 13:53

Kasatkinová získala ôsmy titul v kariére, Lamensová uspela premiérovo.

NING-PO, OSAKA. Ruská tenistka Daria Kasatkinová vyhrala turnaj WTA v čínskom Ning-po.

V nedeľnom finále zdolala krajanku Mirru Andrejevovú v troch setoch 6:0, 4:6 a 6:4. Duel dvoch hráčok bol ich prvý vzájomný vôbec.

Pre Kasatkinovú, ktorá bola nasadená päťka, to bol druhý titul v sezóne, ôsmy v kariére a šiesty na harde.

WTA Ning-po 2024

Dvojhra žien - finále:

Daria Kasatkinová (Rus.-5) - Mirra Andrejevová (Rus.) 6:0, 4:6, 6:4

Holanďanka Suzan Lamensová vyhrala finále na turnaji WTA v japonskej Osake.

V rozhodujúcom dueli si poradila s Austrálčankou Kimberly Birrellovou v dvoch setoch 6:0 a 6:4.

Pre 25-ročnú Lamensovú je to premiérový titul na okruhu WTA. Zaujímavosťou je, že obe finalistky v Osake boli kvalifikantky.

"Nemohlo to pre mňa dopadnúť lepšie a som veľmi rada, že som tu hrala," citovala Lamensovú agentúra AFP.

WTA Osaka 2024

Suzan Lamensová (Hol.) - Kimberly Birrellová (Aus.) 6:0, 6:4

Domov»Tenis»V Osake hrali finále dve kvalifikantky, na titul v Číne siahala 17-ročná Ruska