Benčičová vyhrala turnaj v Abú Zabí, vo finále odvrátila tri mečbaly

Belinda Benčičová.
Belinda Benčičová. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. feb 2023 o 18:28

Potapovová suverénne triumfovala v Linzi.

ABÚ ZABÍ, LINZ. Švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová vyhrala turnaj WTA v Abú Zabí.

V nedeľnom finále dvojhry zvíťazila v pozícii nasadenej dvojky nad turnajovou osmičkou Ľudmilou Samsonovovou z Ruska 1:6, 7:6 (8) a 6:4.

Duel trval dve hodiny a 48 minút. Benčičová v tajbrejku druhého setu odvrátila tri mečbaly súperky.

Dvadsaťpäťročná Švajčiarka sa teší zo svojho ôsmeho singlového titulu na hlavnom profesionálnom okruhu. Olympijská víťazka z Tokia vyhrala v tomto roku už druhý turnaj, v januári triumfovala na podujatí v austrálskom Adelaide.

WTA v Abú Zabí 2023

Dvojhra žien - finále:

Belinda Benčičová (Švaj.-2) - Ľudmila Samsonovová (Rus.-8) 1:6, 7:6 (8), 6:4

Ruska Anastasia Potapovová vyhral dvojhru na podujatí WTA v Linzi.

V nedeľnom finále dvojhry v pozícii turnajovej osmičky zdolala šiestu nasadenú Chorvátku Petru Martičovú za 76 minút 6:3, 6:1.

Dvadsaťjedenročná Potapovová získala svoj druhý singlový titul na hlavnom profesionálnom okruhu, vlani v apríli ovládla turnaj v Istanbule.

WTA v Linzi 2023

Anastasia Potapovová (Rus.-8) - Petra Martičová (Chor.-6) 6:3, 6:1

Domov»Tenis»Benčičová vyhrala turnaj v Abú Zabí, vo finále odvrátila tri mečbaly