Novak Djokovič.
Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. máj 2024 o 20:00 (aktualizované 29. máj 2024 o 08:10)

Srbský tenista v Paríži úspešne vykročil za obhajobou titulu.

PARÍŽ. Srbský tenista Novak Djokovič úspešne vykročil za obhajobou titulu na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V 1. kole zvíťazil na parížskej antuke ako nasadená jednotka nad domácim Francúzom Pierreom-Huguesom Herbertom 6:4, 7:6 (3), 6:4.

Jeho ďalším súperom bude vo štvrtok Španiel Roberto Carballes Baena.

Srb mal zápas pod kontrolou, svojho súpera pochválil: "Myslím si, že Pierre podával veľmi dobre, najmä v druhom sete, ale aj v treťom. Bol som v komplikovanej situácii, pretože som nevedel nájsť správnu pozíciu na vrátenie jeho podania, takže bolo veľmi dôležité zostať sústredený. Ak by vyhral druhý set, bol by to iný zápas," citoval oficiálny web turnaja.

Nór Casper Ruud, dvojnásobný finalista z rokov 2023 a 2022, zdolal pozícii nasadenej sedmičky Brazílčana Felipeho Meligeniho Rodriguesa Alvesa 6:3, 6:4, 6:3.

Ďalej ide aj Argentínčan Tomas Martin Etcheverry nasadený ako číslo 28 po triumfe 3:6, 6:1, 6:2, 6:4 nad domácim Francúzom Arthurom Cazauxom.

Jasne prekonal úvodnú prekážku Austrálčan Alex de Minaur, v pozícii nasadenej jedenástky si poradil s Američanom Alexom Michelsenom 6:1, 6:0, 6:2.

Michelsenov krajan Taylor Fritz ako turnajová dvanástka vyradil argentínskeho antukového špecialistu Federica coriu 2:6, 6:2, 6:1, 6:2.

Trinásty nasadený Dán Holger Rune zdolal Brita Daniela Evansa trikrát 6:4.

Giulio Zeppieri (Tal.) - Adrian Mannarino (Fr.-22) 4:6, 6:2, 6:1, 6:2

David Goffin (Belg.) - Giovanni Mpetshi Perricard (Fr.) 4:6, 6:4, 6:3, 6:7 (4), 6:3

Alex de Minaur (Austr.-11) - Alex Michelsen (USA) 6:1, 6:0, 6:2

Taylor Fritz (USA-12) - Federico Coria (Arg,.) 2:6, 6:1, 6:2, 6:1

Tomáš Macháč (ČR) - Nuno Borges (Portug.) 7:6 (3), 6:4, 6:3

Jaume Munar (Šp.) - Roberto Bautista Agut (Šp.) 6:1, 4:6, 6:4, 6:1

Arthur Rinderknech (Fr.) - Adam Walton (Austr.) 6:2, 6:4, 7:5

Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) - Valentin Vacherot (Mon.) 4:6, 6:2, 6:2, 7:6 (2)

Mariano Navone (Arg.-31) - Pablo Carreno Busta (Šp.) 5:7, 6:1, 6:3, 6:0

Casper Ruud (Nór.-7) - Felipe Meligeni Rodrigues Alves (Braz.) 6:3, 6:4, 6:3

Tomas Martin Etcheverry (Arg.-28) - Arthur Cazaux (Fr.) 3:6, 6:1, 6:2, 6:4

Thanasi Kokkinakis (Aus.) - Alexei Popyrin (Aus.) 4:6, 7:6 (8), 6:3, 5:7, 6:3

Alexander Bublik (Kaz.-19) - Gregoire Barrere (Fr.) 6:4, 7:5, 6:3

Domov»Tenis»Djokovič zvládol prvý zápas, ale súpera pochválil. Bol som v komplikovanej situácii, priznal