Kvitová cestuje domov s kanárom, Wimbledon uvidí aj reprízu finále

Česká tenistka Petra Kvitová.
Česká tenistka Petra Kvitová. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. júl 2023 o 14:33 (aktualizované 10. júl 2023 o 18:50)

Známe sú všetky štvrťfinalistky turnaja.

LONDÝN. Americká tenistka Madison Keysová sa druhýkrát a po ôsmich rokoch prebojovala do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

V osemfinále v pozícii nasadenej dvadsaťpäťky vyradila talentovanú Rusku Mirru Andrejevovú po setoch 3:6, 7:6 (4), 6:2.

Keysová v prvom sete držala so súperkou krok do stavu 3:3, ďalšie tri gemy sa stali korisťou šestnásťročnej Andrejevovej.

V druhom dejstve prehrávala Američanka už 1:4, no nezložila zbrane. Vyrovnala na 4:4 a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Na začiatku tretieho setu Američanka odskočila na 3:0 a zápas už dotiahla do víťazného konca.

"Ani neviem, ako sa mi podarilo otočiť tento zápas. Vedela som, že Andrejevová je napriek svojmu mladému veku fenomenálna hráčka.

Hovorila som si, že aj za stavu 3:6, 1:4 musím zostať v zápase. V rozhodujúcich momentoch som zúročila svoje skúsenosti z grandslamových turnajov.

Je úžasné byť opäť vo wimbledonskom štvrťfinále, nemám slov," uviedla Keysová, ktorá pred Wimbledonom vyhrala turnaj WTA v Eastbourne.

Jej štvrťfinálovou súperkou bude Aryna Sabalenková, ktorá v pondelňajšom osemfinále poľahky zdolala Jekaterinu Alexandrovovú 6:4, 6:0.

Len 21 minút potrebovala na postup Jelena Rybakinová.

Obhajkyňa titulu viedla v prvom sete nad Brazílčankou Beatriz Haddadovou Maiovou 4:1, keď jej súperka zápas skrečovala pre zranenie chrbta.

Rybakinová sa v ďalšom kole v repríze vlaňajšieho finále stretne s Ons Jabeurovou z Tuniska, ktorá vyradila deviatku "pavúka" Petru Kvitovú 6:0, 6:3.