Šramková nebude spokojná. S Roland Garros sa lúči už v prvom kole

V prvom kole nestačila na Američanku Amandu Anisimovú.

Roland Garros 2024

Dvojhra ženy - 1. kolo

Rebecca Šramková (SR) - Amanda Anisimová (USA 6:7 (6), 4:6

PARÍŽ. Slovenská tenistka Rebecca Šramková nepostúpila do druhého kola na antukovom grandslamovom turnaji Roland Garros.

V prvom kole nestačila na Američanku Amandu Anisimovú v dvoch setoch 6:7 a 4:6.

Šramková sa musela do hlavnej časti turnaja prebojovať cez kvalifikáciu. V nej zvládla dve trojsetové bitky.

Šramková v úvode zápasu stratila podanie a prehrávala 1:4. V ďalších minútach vďaka zlepšenej hre vyrovnala na 4:4 a vynútila si tajbrejk, v ktorom mala za stavu 6:5 k dispozícii setbal.

Anisimovová však následne získala tri body za sebou a úvodné dejstvo sa stalo jej korisťou. Američanka mala navrch v dlhších výmenách, jej údery mali ideálnu dĺžku.

V druhom sete sa vďaka rýchlemu brejku ujala vedenia 4:2. Šramková síce vyrovnala na 4:4, no v deviatom geme ju Anisimovová vďaka sérii kvalitných returnov opäť brejkla a duel už dotiahla do víťazného konca.

Šramková tak rovnako ako v roku 2022 pri premiére v hlavnej súťaži stroskotala v Paríži na úvodnej prekážke.

Slovenská tenistka má tiež za sebou životný turnaj, ktorý odohrala v Ríme. V ňom sa prebojovala do osemfinále, keď v troch setoch nestačila na Jelenu Ostapenkovú.

Vďaka tomuto úspechu sa premiérovo dostala do najlepšej stovky rebríčka WTA. Pred Roland Garros jej patrilo 89. miesto.