Roland Garros: Rebecce Šramkovej nevyšlo prvé kolo, nestačila na Američanku

Rebecca Šramková - Amanda Anisimovová: ONLINE prenos z Roland Garros 2024 dnes.
Rebecca Šramková - Amanda Anisimovová: ONLINE prenos z Roland Garros 2024 dnes. (Autor: REUTERS)
Sportnet|26. máj 2024 o 12:15

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu 1. kola Roland Garros 2024: Rebecca Šramková - Amanda Anisimovová.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Rebecca Šramková a Američanka Amanda Anisimovová dnes hrali zápas 1. kola na grandslamovom Roland Garros.

Bratislavská rodáčka chcela nadviazať na vydarené predstavenie z prestížneho turnaja v Ríme, kde bola len pár loptičiek od postupu do štvrťfinále.

Kde sledovať Roland Garros 2024 v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

V Paríži má za sebou kvalifikáciu a v nedeľu vyzve bývalú 21. hráčku sveta.

Tá priznala, že v ostatnom období bojovala s problémami s duševným zdravím a vyhorením. Dokonca si musela dať od tenisu prestávku.

Tenis ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Rebecca Šramková - Amanda Anisimovová (Roland Garros 2024, 1. kolo, dnes, výsledok, nedeľa, LIVE)

Anisimovová
Rebecca Šrámková odohrala pomerne dobrý zápas proti Amande Anisimovovej, ale napriek tomu to nestačilo na postup do druhého kola ženskej dvojhry na French Open, keď rozhodujúcim momentom sa ukázal jej nevyužitý setbal v tajbrejku prvého setu a naopak Anisimovová svoju prvú šancu na ukončenie prvého setu ihneď využila. Takže napriek tomu, že Šrámková v prvom sete dobehla manko brejku a dotiahla ho až do tajbrejku, v ktorom po obrate z 1:3 vyhrávala už 5:3 a následne mala aj setbal, tak napriek tomu to proti Anisimovovej nestačilo, pretože americká tenistka ukázala v maximálne vyrovnanej koncovke prvého setu pevné nervy. Do druhého setu Anisimovová tiež vstúpila lepšie a rýchlo získala brejk, ktorý sa opäť Šrámkovej podarilo zmazať, lenže následne si podanie prehrala čistou hrou a americká tenistka už pri podaní na víťazstvo nezaváhala, keď využila hneď prvý mečbal. Šrámková tak napriek bojovnému výkonu nenadviazala na úspešnú kvalifikáciu a stále pre ňu v kariére zostáva druhé kolo na grandslame nedosiahnuteľným míľnikom. Naopak Anisimovová sa môže tešiť z postupu a v druhom kole French open sa stretne lepšou z dvojice medzi ruskou tenistkou Ludmilou Samsonovou a poľskou tenistkou Magdou Linettovou. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornsoť a teším sa na Vás pri ďalších tenisových online prenosoch!
Koniec zápasu
4:6
importantPo dobrom podaní Amanda Anisimovová zakončila zápas na sieti jednoduchým víťazným forhendom a postupuje do druhého kola ženskej dvojhry na French Open, keď slovenskú úspešnú kvalifikantku Rebeccu Šrámkovú porazila po setoch 7:6(8) a 6:4!
0-40
importantŠrámková poslala bekhendový return do siete a Anisimovová má tri mečbaly!
0-30
Presný bekhend po čiare v podaní Anisimovovej, ktorej chýbajú už len dve loptičky.
0-15
Anisimovová začína podanie na víťazstvo trafeným esom na stred.
4:5
Koniec prestávky, podávať bude Amanda Anisimovová.
4:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:5
importantTak to je veľká škoda pre Šrámkovú, ktorá trafila forhend do siete a Anisimovová si ihneď berie stratené podanie späť tiež čistou hrou, preto bude podávať na víťazstvo v zápase za stavu 5:4 v druhom sete!
0-40
importantDo tretice prichádza víťazný bekhendový return po čiare a Anisimovová má tiež tri brejkbaly!
0-30
Opäť si Anisimovová vytvorila pozíciu na víťazné zakončenie forhendom po čiare.
0-15
Anisimovová však ihneď reaguje víťazným bekhendom.
4:4
importantTak mizernú hru na podaní Anisimovová zakončila nevydareným dropshotom a Šrámková čistou hrou berie súperke podanie, takže je vyrovnané 4:4 v druhom sete!
40-0
importantTo isté sa zopakovalo a po nepresnom forhende Anisimovovej má Šrámková hneď tri brejkbaly!
30-0
Anisimovová sa dostáva do veľkých problémov na podaní, keď poslala forhend za základnú čiaru.
15-0
Šrámková už potrebuje zabrať aj na returne a začína dôležitým víťazným forhendom po čiare, ktorý prekvapil Anisimovovú.
3:4
3:4
3:4
Anisimovová však pokazila krížny forhend a Šrámková má stále nádej, keďže znižuje na 3:4 v druhom sete.
40-30
Hra na podaní Šrámkovej ešte nekončí, keďže bekhend poslala za základnú čiaru.
40-15
Anisimovovej bekhendový return skončil tesne za základnou čiarou a Šrámková má dva gembaly.
30-15
Aj priamy bod pre Šrámkovú.
15-15
Šrámková však dokázala zareagovať esom.
0-15
Šrámková si neporadila s krížnym forhendovým returnom Anisimovovej.
2:4
Lenže Anisimovová predviedla ďalší zdrvujúci útok z forhendovej strany a vedie 4:2 v druhom sete.
15-40
Šrámková však ďalšiu čistú hru Anisimovovej nepripustila, keď výmenu rozhodla krížnym forhendom.
0-40
Opäť priamy bod z podania pre americkú tenistku.
0-30
Priamy bod pre Anisimovovú.
0-15
Anisimovová namierila víťazný forhend k ľavej čiare.
2:3
2:3
2:3
Na záver priamy bod pre Šrámkovú, ktorá znižuje na 2:3 v druhom sete.
40-30
Šrámková však ešte stále bojuje a aktívnou hrou sa vyslúžila vynútenú chybu Anisimovovej, ktorej nevyšiel lob.
30-30
Následne víťazný krížny bekhend Anisimovovej presne do rohu a Šrámková má opäť problémy na podaní.
30-15
Vynikajúci forhendový return po čiare v podaní Anisimovovej, na ktorý Šrámková zareagovala neskoro.
30-0
Anisimovová sa v tejto výmene neubránila, keď jej slajzovaný bekhend bol dlhý.
15-0
Šrámková na podaní začína priamym bodom.
1:3
Naopak Anisimovová sama zakončila hru na podaní nechytateľným dropshotom a vedie 3:1 v druhom sete.
15-40
Ani skrátenie Šrámkovej na Anisimovovú nezafungovalo, pretože americká tenistka na sieti zahrala presný volej.
15-30
Navyše Anisimovová trafila eso na stred.
15-15
Šrámková mohla niečo vymyslieť aj v nasledujúcej výmene, ale jej krížny bekhend bol nepresný.
15-0
Anisimovová však najprv musí brejk potvrdiť, ale teraz ju Šrámková prinútila k chybe.
1:2
1:2
1:2
importantAle ďalší riskantný bekhend Šrámkovej už nepadol do kurtu, a tak Anisimovová vedie 2:1 v druhom sete s brejkom a je na najlepšej ceste za postupom do druhého kola na French Open!
30-40
Následne si Šrámková pomohla aj priamym bodom.
15-40
V tejto výmene však mala navrch Šrámková a zakončila ju zaslúženým víťazným bekhendom.
0-40
importantŠrámková vyhodila hneď druhý úder z forhendu, a tak Anisimovová má hneď tri brejkbaly!
0-30
Anisimovová si trúfla na víťazný bekhendový return po čiare.
0-15
Šrámkovej bekhend zastavila sieť.
1:1
Aj z toho čistá hra je a Anisimovová veľmi rýchlo vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.
0-40
Priamy bod pre Anisimovovú, ktorá má šancu na čistú hru.
0-30
Šrámková bola vyhnaná z kurtu a Anisimovová tak zakončila jednoduchým víťazným bekhendom.
0-15
Tentokrát už Anisimovovej skrátenie bolo dokonalé a Šrámková nemala nárok ho dobehnúť.
1:0
Nakoniec Anisimovová pomohla dlhým bekhendom a Šrámková vstupuje do druhého setu podržaným podaním.
A-40
Šrámková však má druhú výhodu po priamom bode.
40-40
Anisimovová však cíti šancu a dobre zohranú výmenu zakončila víťazným forhendom.
A-40
Pokus o dropshot Anisimovovej nevyšiel a Šrámková má výhodu.
40-40
Našťastie však Anisimovová túto šancu zahodila dlhým forhendom.
30-40
importantAnisimovová si nakročila na víťazný bekhendový return po čiare, ktorý znamená brejkbal!
30-30
Nie je to však jednoduchý gem na podaní pre Šrámkovú, ktorá si situáciu komplikuje nepresným bekhendom.
30-15
Priamy bod pre Šrámkovú.
15-15
V tejto chvíli si však už aj Šrámková pripisuje prvú dvojchybu v zápase.
15-0
Tak dúfajme, že Šrámkovú žiadnym negatívnym spôsobom nepoznačí stratený vyrovnaný prvý set a do druhého setu vstupuje víťazným bekhendom k základnej čiare.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Rebecca Šramková.
0:0
6:7
importantŠrámková vyskúšala dropshot, ale Anisimovová perfektne prečítala hru a prišla si na sieť po krížny víťazný forhend, ktorým využila svoj hneď prvý setbal a v dramatickom tajbrejku prvého setu plného zvratov víťazí 8:6!
6-7
importantŠrámková zariskovala a vydala sa na sieť, kde však nemala pripravenú pozíciu a Anisimovová ju v kľúčovej chvíli obhodila presným forhendom!
6-6
Anisimovová sa však udržala v prvom sete vďaka dlhému forhendu Šrámkovej a strany sa v tajbrejku po druhýkrát menia za stavu 6:6.
6-5
importantŠrámková však v dôležitej chvíli zabrala a trafila víťazný forhend k ľavej čiare, ktorý jej priniesol setbal!
5-5
A je žiaľ opäť vyrovnané, keď Anisimovová pritlačila a Šrámkovej bekhend skončil v sieti.
5-4
Anisimovová sa však ešte nevzdáva a trafila víťazný forhend po čiare.
5-3
Tak to je skvelý obrat Šrámkovej, ktorej teraz pomohol aj nepresný slajzovaný bekhend Anisimovovej.
4-3
Šrámková prvýkrát v tajbrejku vedie po priamom bode
3-3
Šrámková trafila vôbec prvé eso v zápase a strany sa v tajbrejku menia za stavu 3:3.
2-3
Minibrejk však Anisimovová darovala Šrámkovej naspäť vďaka dvojchybe.
1-3
Tentokrát agresívna hra Anisimovovej z forhendovej strany prinútila Šrámkovú k chybe.
1-2
V ďalšej výmene Anisimovová mala šancu, ale môže si vyčítať veľmi nepresný forhend.
0-2
Šrámková nebola dostatočne rýchlo pripravená na bekhendový úder, ktorý poslala ďaleko za základnú čiaru.
0-1
Anisimovová však do tajbrejku vstupuje esom von z kurtu.
6:6
Šrámková si pomohla priamym bodom a dotiahla po zlepšenom výkone prvý set do tajbrejku.
40-15
Predsa len dlhý forhend Anisimovovej v nasledujúcej výmene, ktorý znamená dva gembaly pre Šrámkovú.
30-15
Ale Anisimovovej sa podarilo zaskočiť Šrámkovú krížnym forhendovým returnom, ktorý slovenská tenistka nevrátila.
30-0
Druhý jednoduchý bod z podania za sebou pre Šrámkovú.
15-0
Šrámková chce doviesť prvý set do tajbrejku a na podaní začína priamym bodom.
5:6
5:6
5:6
Priamy bod pre Anisimovovú, ktorá po čistej hre vedie 6:5 v koncovke prvého setu a už má istotu tajbrejku.
0-40
Následne rýchly víťazný bekhend Anisimovovej, ktorá mieri za čistou hrou.
0-30
Anisimovová si pripisuje druhé eso v zápase.
0-15
Dobrý dropshot v podaní Anisimovovej, ktorý už nestihla Šrámková napriek snahe vrátiť.
5:5
Šrámkovej sa podarilo hru zakončiť priamym bodom a vyrovnáva na 5:5 v prvom sete.
40-15
Šrámková si rozbehala súperku a prinútila Anisimovovú k forhendovej chybe.
30-15
Anisimovová sa dostala do výmeny, ktorá však skončila jej bekhendovou chybou.
15-15
Vynikajúca reakcia Šrámkovej, ktorá trafila víťazný bekhend po čiare a tomuto úderu zatlieskala aj jej súperka.
0-15
Šrámková sa ocitla v tejto výmene pod tlakom a napokon sa dopustila vynútenej chyby z bekhendu.
4:5
4:5
4:5
Teraz to však Anisimovovú až tak mrzieť nemusí, pretože si následne pomohla priamym bodom a dostáva sa do vedenia 5:4 v prvom sete.
30-40
Anisimovová si pripisuje už šiestu dvojchybu v zápase a to je veľký problém pre americkú tenistku.
15-40
Znova si Anisimovová vytvorila pozíciu na víťazný forhend po čiare.
15-30
Raketový forhend Anisimovovej padol presne na základnú čiaru.
15-15
Ale Anisimovová opäť Šrámkovej pomáha už piatou dvojchybou v zápase.
0-15
Teraz sa Anisimovová povzbudzuje výkrikom, keď zvládla výmenu ukončiť víťazným forhendom do otvorenej časti kurtu.
4:4
Útočná hra Šrámkovej slávila úspech, keď si vynútila chybu Anisimovovej a po čistej hre sa dotiahla na 4:4 v prvom sete.
40-0
Aj forhend Anisimovovej skončil len v sieti a Šrámková má šancu na čistú hru.
30-0
Navyše Anisimovová stále viac chybuje a teraz bol nepresný jej bekhend po čiare.
15-0
Šrámková začína mať miernu prevahu a teraz sa jej podarilo zakončiť výmenu na sieti víťazným forhendom.
3:4
3:4
3:4
importantTentokrát to už Šrámkovej vyšlo, keď jej Anisimovová pomohla forhendom do siete a slovenská tenistka sa vracia do boja o prvý set, pretože znižuje na 3:4!
40-15
importantNásledne nevynútená chyba Anisimovovej z bekhendu a Šrámková má dva brejkbaly!
30-15
Lenže druhá dvojchyba Anisimovovej za sebou, ktorá dáva šancu Šrámkovej.
15-15
Po dlhšej dobe Anisimovová zaznamenala dvojchybu, ktorá je pre ňu celkovo treťou v zápase.
0-15
Anisimovová začína hru na podaní priamym bodom.
2:4
Napriek tomu Šrámková doviedla hru do víťazného konca, keď Anisimovovej bekhend letel za základnú čiaru a znižuje na 2:4 v prvom sete.
40-15
Ale čistá hra to nebude, keďže Šrámkovej forhend zastavila sieť.
40-0
Forhendový return Anisimovovej skončil v sieti a vyzerá to na jednoduchú hru na podaní pre Šrámkovú.
30-0
15-0
Zatiaľ Anisimovová chybuje najmä z forhendovej strany, keď opäť poslala úder za základnú čiaru.
1:4
1:4
1:4
Na záver Anisimovová trafila eso von z kurtu, a tak vedie 4:1 v prvom sete.
30-40
Útočný bekhend Anisimovovej stačil, keďže Šrámková svoj bekhendový úder namierila do siete.
30-30
Anisimovová sa dostáva do problémov na podaní, keď opäť prestrelila forhend.
15-30
Ale predsa len vie Anisimovová aj pokaziť, keď poslala forhend za základnú čiaru.
0-30
Teraz dokonca Anisimovovej delový víťazný bekhend po čiare.
0-15
Opäť kvalitný víťazný forhend k ľavej čiare v podaní Anisimovovej.
1:3
Napokon priamy bod pre Šrámkovú, ktorá znižuje na 1:3 v prvom sete.
A-40
Šrámková hrala loptičky s vysokým odskokom a nakoniec sa jej otvoril priestor na víťazný forhend k ľavej čiare.
40-40
Ale Šrámkovej v tejto chvíli uletel bekhend za základnú čiaru a gem sa dostáva na zhodu.
40-30
Dôležitý priamy bod a gembal pre Šrámkovú.
30-30
Šrámková si pomohla podaním a následne už mohla jednoducho zakončiť z forhendovej strany.
15-30
Lenže Anisimovová si v ďalšej výmene pripisuje víťazný forhend po čiare.
15-15
Konečne sa Šrámkovej podarilo vyhrať výmenu na podaní, keď bola včas pri dropshote a následne Anisimovová už poslala forhend do siete.
0-15
Anisimovová trafila ďalší víťazný krížny bekhendový return.
0:3
0:3
0:3
Aj nasledujúcu výmenu Anisimovová doviedla do víťazného konca a vedie už 3:0 v prvom sete.
30-40
Anisimovová však vytiahla nekompromisný víťazný bekhend do protipohybu Šrámkovej a má gembal.
30-30
Šrámková sa prvýkrát v zápase vydala na sieť a podarilo sa jej zahrať presný volej.
15-30
Konečne sa podarilo Šrámkovej ukončiť sériu prehraných bodov, keď jej pomohla Anisimovová dlhým forhendom.
0-30
Nasledoval priamy bod pre Anisimovovú.
0-15
Anisimovová pokračuje na víťaznej vlne a pripisuje si forhendový winner.
0:2
importantKatastrofálna hra na podaní z pohľadu Šrámkovej, ktorá po vyhodenom bekhende stratila podanie čistou hrou a Anisimovová vedie 2:0 v prvom sete!
0-40
importantVeľmi zlý začiatok Šrámkovej na podaní, ktorá trafila ďalší forhend do siete a bude čeliť trom brejkbalom!
0-30
Anisimovová trafila milimetrovo presný víťazný krížny bekhendový return.
0-15
Šrámková na podaní začína nevynútenou chybou z forhendovej strany.
0:1
Americká tenistka ju využila víťazným bekhendom po čiare a zvládla veľmi ťažkú úvodnú hru, v ktorej odvrátila hneď tri brejkbaly a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete.
40-A
Ďalší priamy bod pre Anisimovovú, ktorá má prvýkrát výhodu.
40-40
Tentokrát Anisimovová pritlačila z forhendovej strany a vynútila si chybu Šrámkovej.
A-40
importantAle v tejto výmene víťazný krížny bekhend pre Šrámkovú, ktorá si vyslúžila už tretí brejkbal!
40-40
Nepodarilo sa jej však na to nadviazať v nasledujúcej výmene, ktorá skončila Šrámkovej dlhým bekhendom.
A-40
importantŠrámková predviedla veľmi pekný víťazný forhend a vybojovala si druhý brejkbal!
40-40
Anisimovová ho však odvrátila priamym bodom.
40-30
importantLenže americká tenistka si pripisuje už druhú dvojchybu v úvodnej hre a darovala Šrámkovej prvý brejkbal!
30-30
30-15
Šrámková sa dostala do ďalšej výmeny, ale pri forhendovom údere bola neskoro a dopustila sa vynútenej chyby.
30-0
Následne hneď prvý forhendový úder Anisimovovej bol nepresný.
15-0
Anisimovová zápas odštartovala nepríjemnou dvojchybou.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Rebecca Šrámková a Amanda Anisimovová sa už rozohrávajú na kurte a všetko sa pomaly pripravuje na začiatok tohto zápasu prvého kola ženskej dvojhry na French Open.
importantDobrou správou je, že v Paríži predsa len už neprší, a preto organizátori odhŕňajú plachtu na kurte číslo 14 a zdá sa, že Šrámková s Anisimovovou sa už o chvíľu budú môcť pripravovať na začiatok stretnutia.
importantV Paríži sa však momentálne pre dážď hrá iba na dvoch najväčších kurtoch, ktoré majú k dispozícii zaťahovaciu strechu, a tak sa duel Šrámkovej s Anisimovovou naplánovaný na kurte číslo 14 zatiaľ neustále odkladá.
Vitajte pri sledovaní prvého kola ženskej dvojhry druhého grandslamového turnaja sezóny Roland Garros v Paríži, v ktorom má slovenský tenis hneď dvojnásobné zastúpenie vďaka Rebecce Šrámkovej a Anne Karolíne Schmiedlovej. Prvá menovaná úspešne zvládla náročnú kvalifikáciu, keď postupne porazila tri súperky, najprv francúzsku tenistku Sarah Ilievovú, následne českú tenistku Lindu Fruhvirtovú a napokon aj Pannu Udvardyovú z Maďarska. Za odmenu si tak zahrá hneď v úvodný deň turnaja v rámci prvého kola proti americkej tenistke Amande Anisimovovej, ktorá sa ešte pred dvomi rokmi nachádzal v tretej desiatke rebríčka, ale pre problémy s duševným zdravím toho v posledných sezónach odohrala veľmi málo a v rebríčku sa v súčasnosti nachádza až na 237. mieste, pričom aj jej výsledky sa v posledných dvoch rokoch zhoršili. Šrámková tak rozhodne má celkom dobrú príležitosť na to, aby pokračovala vo svojej úspešnej jazde z kvalifikácie a pokúsila sa po prvýkrát v kariére prebojovať do druhého kola na grandslamovom turnaji.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Tenis»Roland Garros: Rebecce Šramkovej nevyšlo prvé kolo, nestačila na Američanku