Vo finále zmietol súpera za hodinu hry.

ATP Winston Salem

dvojhra - finále:

Lorenzo Sonego (Tal.-10) - Alex Michelsen (USA-11) 6:0, 6:3

WINSTON-SALEM. Taliansky tenista Lorenzo Sonego sa stal víťazom turnaja ATP v americkom meste Winston-Salem.

V pozícii desiateho nasadeného zdolal jedenástku "pavúka" domáceho Alexa Michelsena v 64-minútovom finále 6:0, 6:3. Talian na ceste za trofejou nestratil ani set a len raz prišiel o svoje podanie.

Sonego dominoval nad súperom od začiatku zápasu až do konca a získal štvrtý titul na okruhu ATP.

Dvadsaťdeväťročný Talian sa stal len 11. aktívnym hráčom, ktorý má titul na tvrdom povrchu vonku i v hale, antuke a tráve.

"Je to bláznivý týždeň pre mňa, pre môj tím pre moju rodinu. Každý deň som predviedol svoju hru a som na seba naozaj hrdý.

Užijem si túto chvíľu so svojím tímom a potom začnem myslieť na US Open," uviedol Sonego pre oficiálnu stránku ATP. Naposledy sa tešil v septembri 2022 vo francúzskom Metz.

Domov»Tenis»Za celý turnaj stratil podanie len raz. Sonego si podmanil americký Winston-Salem