Úspech mladých tenistiek. Na ME získali Slovenky strieborné medaily

Tím v zložení Soňa Depešová, Mia Pohánková a Kali Šupová s trénerom Rudolfom Horváthom.
Tím v zložení Soňa Depešová, Mia Pohánková a Kali Šupová s trénerom Rudolfom Horváthom. (Autor: STZ/ instagram)
TASR|4. júl 2022 o 09:40

Vo finálovom stretnutí nestačilo na Česko.

LOANO. Slovenské tenistky získali na majstrovstvách Európy tímov do 14 rokov v talianskom meste Loano strieborné medaily. Vo finále prehrali s Českom 0:2.

Družstvo v zložení Soňa Depešová, Mia Pohánková a Kali Šupová pod vedením kapitána Rudolfa Horvátha si vybojovalo miestenku na MS do 14 rokov, informoval portál Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Finálový súboj proti Českej republike otvorila v úvodnej dvojhre Pohánková, ktorá však nestačila na Lauru Samsonovú po setoch 4:6, 6:4, 2:6.

Depešová potom v stretnutí tímových jednotiek prehrala s Alenou Kovačkovou 5:7, 4:6. Záverečná štvorhra sa za rozhodnutého stavu nehrala.

"Druhé miesto na ME je fantastický výsledok. Dievčatá ukázali svoje kvality. Vo finálovom stretnutí proti Češkám boli zápasy veľmi vyrovnané a môžem povedať, že rovnako ako prehrali, mohli aj vyhrať.

Predviedli výborné správanie na kurte aj mimo neho. Pod tento obrovský úspech slovenského tenisu sa podpísala bojovnosť, sebavedomie a odvážnosť," uviedol podľa stz.sk kapitán tímu SR Rudolf Horváth.

Nachádzate sa tu: