Slovenky budú favoritky, súperovi dala košom aj najlepšia hráčka

Tamara Zidanšeková počas semifinále Roland Garros 2021.
Tamara Zidanšeková počas semifinále Roland Garros 2021. (Autor: SITA/AP)
TASR|8. apr 2024 o 18:15

Tamara Zidanšeková je bývalá semifinalistka Roland Garros.

ĽUBĽANA. Tenistky Slovinska nastúpia 12.-13. apríla v kvalifikačnom dueli Pohára Billie-Jean-Kingovej na pôde Slovenska aj bez Tamary Zidanšekovej.

Semifinalistka Roland Garros z roku 2021 dala prednosť turnajom na antuke. Už v marci bolo jasné, že sa na harde v bratislavskom NTC nepredstaví ani Kaja Juvanová. Víťaz duelu postúpi na novembrový finálový turnaj v Seville.

"Do tímu sme povolali všetky najlepšie slovinské hráčky. Po Kaji Juvanovej sa však ospravedlnila aj Tamara Zidanšeková, ktorá uprednostnila antukové turnaje. Chce sa čo najlepšie pripraviť na grandslamový Roland Garros.

Tiež si chce vylepšiť postavenie vo svetovom rebríčku WTA, aby mala väčšiu šancu kvalifikovať sa na OH 2024 v Paríži," uviedol pre oficiálnu webovú stránku Slovinskej tenisovej federácie kapitán tímu Andrej Kraševec.

Slovinskou jednotkou tak bude Veronika Erjavecová, 203. hráčka rebríčka WTA. V nominácii ďalej figurujú Pia Lovričová, Nina Potočniková a Ela Nala Miličová.

Slovenky pôjdu do zápasu v najsilnejšom možnom zložení.

Kapitán Matej Lipták nominoval päticu Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková, Viktória Hrunčáková, Renáta Jamrichová a Tereza Mihalíková.

Liptákovmu družstvu vlani tesne ušiel postup na finálový turnaj, keď doma prehralo s Taliankami 2:3. Na jeseň zdolalo Argentínu 3:1.

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Slovenky budú favoritky, súperovi dala košom aj najlepšia hráčka