Halepová dostala voľnú kartu, titul tu získala po výhre nad Cibulkovou

Rumunská tenistka Simona Halepová.
Rumunská tenistka Simona Halepová. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. apr 2024 o 14:20

Rumunka sa vracia na kurty po dopingovej kauze.

MADRID. Rumunka Simona Halepová bude štartovať na turnaji WTA v Madride (24. apríla - 5. mája). Organizátori udelili bývalej svetovej jednotke voľnú kartu.

Pre Halepovú pôjde o druhý turnaj po návrate na kurty po dopingovom treste, v Miami skončila v prvom kole na rakete Španielky Pauly Badosovej.

Halepová získala v roku 2016 na antuke v Madride titul po finálovom víťazstve nad Slovenkou Dominikou Cibulkovou. Podujatie je pre hráčky súčasťou prípravy na grandslamový Roland Garros.

Okrem Halepovej dostala voľnú kartu aj Dánka Caroline Wozniacka, medzi mužmi Japonec Kei Nišikori a 18-ročný talentovaný Španiel Martín Landaluce.

Domov»Tenis»Halepová dostala voľnú kartu, titul tu získala po výhre nad Cibulkovou