Jamrichová je už v semifinále! Súperka ju na kurte zdržala iba 52 minút

Australian Open 2024

Dvojhra junioriek - štvrťfinále:

Renáta Jamrichová (SR-1) - Ksenia Efremová (Fra.) 6:2, 6:1

MELBOURNE. Slovenská tenistka Renáta Jamrichová postúpila už do semifinále dvojhry junioriek na Australian Open 2024.

Vo štvrťfinále ako nasadená jednotka zdolala nenasadenú Francúzku Kseniu Efemovú suverénne 6:2, 6:1. Zápas trval iba 52 minút.

Slovenka pokračuje v suverénnych výkonoch, keď turnajom naďalej prechádza bez straty setu.

Prvý set trval 30 minút. Jamrichová ťažila z agresívnej hry a oprieť sa mohla aj o servis. Súperke zobrala dvakrát podanie a set získala na svojom servise, keď využila hneď prvý z dvojice setbalov.

Druhý set hneď začala tým, že súperke prelomila podanie. Brejk potvrdila čistou hrou pri svojom podarí.

Navrch mala aj v ďalšom priebehu, súperke zobrala až tri podania a pohodlne potvrdila triumf. Druhý set ovládla iba za 22 minút.

V dueli o postup do finále nastúpi v noci na piatok SEČ proti desiatej nasadenej Japonke Ene Kojkeovej, ktorá zdolala Rusku Vladu Minčevovú 7:6 (6), 6:0.

"V prvých gemoch tam bola aj z mojej strany nervozita, bolo to trochu kostrbatejšie. Pomohol mi brejk na 2:1.

Od tohto momentu som sa zlepšila, hrala som aktívne a dostávala som sa do výmen. Herne to bol jeden z mojich najlepších výkonov, dokázala som eliminovať súperkine zbrane," uviedla Jamrichová pre Slovenský rozhlas.

Domov»Tenis»Jamrichová je už v semifinále! Súperka ju na kurte zdržala iba 52 minút