Sportnet|13. feb 2022 o 02:15 (aktualizované 13. feb 2022 o 06:18)

ATP Dallas 2022:

Dvojhra mužov - semifinále:

Reilly Opelka (USA-2) - John Isner (USA-3) 7:6 (7), 7:6 (22)

Jenson Brooksby (USA-4) - Marcos Giron (USA-7) 6:4, 6:7 (4), 7:6 (5)

DALLAS. Americký tenista Reilly Opelka sa stal prvým finalistom turnaja ATP v Dallase. V súboji dvoch hráčov s fantastickým servisom zdolal krajana Johna Isnera a zrejme nikoho neprekvapí, že sa tak stalo po dvoch tajbrejkoch.

Kým ten prvý vyhral o dvanásť rokov mladší tenista 9:7, druhý set priniesol maratónsky súboj s ešte napínavejšou koncovkou. Isner mal celkovo desať setbalov, ale napokon prehral tajbrejk málo vídaným skóre 22:24.

Tajbrejku sa v tenisovom žargóne hovorí skrátená hra, no v tomto prípade trvala až 34 minút. Do počtu bodov ide o najdlhší tajbrejk v histórii mužského tenisu.

Zaujímavosťou je, že Isner je spoludržiteľom aj ďalšieho rekordu - najdlhšieho zápasu. V roku 2010 trval jeho wimbledonský zápas 1. kola s Nicolasom Mahutom neuveriteľných 11 hodín a päť minút, rozdelených do troch dní.

Opelka v zápase zaznamenal 39 nechytateľných servisov, Isnerov počet sa zastavil na čísle 21. Diváci nevideli ani jednu brejkbalovú príležitosť. Opelku vo finále vyzve ďalší Američan Jenson Brooksby, ktorý zdolal Marcosa Girona.

Domov»Tenis»Američania sa zapísali do histórie tenisu, odohrali rekordný tajbrejk