Nadal je v tomto roku stále bez prehry, postúpil už do finále v Indian Wells

Američan Fritz zaskočil ruského favorita.

Indian Wells 2022

Rafael Nadal (Šp.-4) - Carlos Alcaraz (Šp.-19) 6:4, 4:6, 6:3

Taylor Fritz (USA-20) - Andrej Rubľov (Rus.-7) 7:5, 6:4

INDIAN WELLS. Španielsky tenista Rafael Nadal postúpil do finále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Indian Wells.

V semifinálovom stretnutí vyradil o 17 rokov mladšieho krajana Carlosa Alcaraza za 3 hodiny a 12 minút 6:4, 4:6, 6:3.

V nedeľňajšom súboji o trofej nastúpi proti domácemu Američanovi Taylorovi Fritzovi, ktorý zdolal Rusa Andreja Rubľova 7:5, 6:4.

Tridsaťpäťročný Nadal vyhral aj dvadsiaty zápas v tejto sezóne, v ktorej už na januárovom Australian Open získal rekordný 21. grandslamový titul.

"Myslím si, že v semifinále som podal môj najlepší výkon v Indian Wells. V treťom sete som hral s veľkým odhodlaním proti silnému súperovi. Hrá skvele, má v repertoári mnoho úžasných úderov," povedal Nadal pre agentúru AFP.

Domov»Tenis»Nadal je v tomto roku stále bez prehry, postúpil už do finále v Indian Wells