Swiateková má obrovský náskok, Molčan klesol až o štyri pozície

Poľská tenistka Iga Swiateková.
Poľská tenistka Iga Swiateková. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. sep 2022 o 14:40

Deblové rebríčky vedú Brit Joe Salisbury a Češka Kateřina Siniaková.

BRATISLAVA. V tenisových rebríčkoch WTA a ATP počas predchádzajúceho týždňa nastali v popredí len kozmetické zmeny, na čele sú stále Poľka Iga Swiateková a Španiel Carlos Alcaraz.

Poľská tenistka naďalej vedie s obrovským náskokom pred Tunisankou Ons Jabeurovou, rozdiel medzi nimi je 5090 bodov. Tretia je už Španielka Paula Badosová, ktorá na štvrtú priečku odsunula Estónku Anett Kontaveitovú.

Zo Sloveniek je najvyššie Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa zo 122. posunula na 118. miesto, národnou dvojkou je Viktória Kužmová na 151. priečke a v druhej stovke je aj Kristína Kučová na 165. stupienku.

Španielsky mladík Alcaraz ako najmladší líder hodnotenia ATP vedie pred Nórom Casperom Ruudom o 890 bodov. Tretí je priebežne ďalší Španiel Rafael Nadal, štvrtá priečka patrí Rusovi Daniilovi Medvedevovi.

Na poste slovenskej mužskej jednotky zostal Alex Molčan. Patrí mu 49. post, kam klesol zo 45. stupienka. Norbert Gombos sa vrátil do elitnej stovky a figuruje na 98. mieste. V druhej stovke je ešte Jozef Kovalík (155.)

V deblových rebríčkoch sú na čele Brit Joe Salisbury a Češka Kateřina Siniaková. Filip Polášek je medzi mužmi na 26. pozícii, Tereza Mihalíková je na 57. mieste.

Nachádzate sa tu: