Mia Pohánková. (Autor: Facebook Slovenský tenisový zväz)
Sportnet|12. okt 2024 o 17:13 (aktualizované 12. okt 2024 o 18:52)

Pätnásťročnú Slovenku nerozhodila ani strata druhého setu.

J&T Banka Slovak Open 2024

Dvojhra žien - semifinále:

Mia Pohánková (SR) - Oceane Dodinová (Fra.-1) 6:3, 2:6, 6:1

Renáta Jamrichová (SR) - Antonia Ružičová (Chor.-5) 6:2, 6:4

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Mia Pohánková postúpila do finále dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2024.

V semifinálovom dueli zdolala v bratislavskom NTC turnajovú jednotku Francúzsku Oceane Dodinovú v troch setoch 6:3, 2:6 a 6:1.

Rýchly priebeh

Pohánková zaskočila Dodinovú aktívnou hrou, kvalitne podávala a vychádzali jej aj returny.

V druhom dejstve mala navrch hráčka elitnej svetovej stovky, no rozhodujúci set bol jasne v réžii Pohánkovej, ktorá svojím výkonom strhla fanúšikov v bratislavskom tenisovom stánku. Na domácom turnaji dosiahla životný úspech.

"Som veľmi rada za toto, bolo to neskutočné. Hralo sa veľmi rýchlo, vedela som zaútočiť, no čakala som aj, že bude robiť chyby," zhodnotila Pohánková hneď po zápase.

V prvom sete jej výrazne pomohol brejk súperky, keď sa dostala do vedenia 5:3 a set už dopodávala do víťazného konca.

V druhom dejstve ťahala za kratší koniec už od začiatku setu, podanie stratila dvakrát.

Tretí set už bol opäť v Pohánkovej réžii. "Tretí set ubehol veľmi rýchlo, koncentrovala som sa na každú loptičku. Dvakrát som ju brejkla, som rada, ako to dopadlo," dodala 15-ročná Slovenka.

Výrazný skok v rebríčku

Pre Pohánkovú ide len o tretí turnaj medzi ženami, doteraz bolo jej maximom štvrťfinále z minulého roku práve v Bratislave.

Hráčku z prvej stovky zdolala prvýkrát v jej rozbiehajúcej sa kariére. "Je to super úspech. Ja som ani nevnímala, že je súperka z prvej stovky. Uvedomím si to až zajtra po zápase," povedala po víťaznom dueli.

V live rebríčku je už na 589. mieste. Ak sa jej podarí uspieť proti Jamrichovej, poskočí až na 511. priečku.

Stala sa už druhou najlepšou hráčkou na svete medzi mladšími tenistkami ako 16 rokov. Ak sa jej podarí vo finále uspieť, dotiahne sa na najlepšiu 15-ročnú hráčku, Hannah Klugmanovú

Finále mladých talentov

V úvodnom semifinále triumfovala Renáta Jamrichová nad piatou nasadenou Chorvátkou Antoniou Ružičovou taktiež v dvoch setoch 6:2 a 6:4.

"Myslím, že by to bolo super, hlavne pre slovenský tenis aj divákov. Už takto je to obrovský úspech, keďže sme obe mladé. Bola by som strašne rada, keby sme si zahrali proti sebe," povedala Jamrichová po svojom zápase.

"Som rada, že zajtra bude finále proti Renči, no bude to náročný zápas. Hráme predsa dve Slovenky, nech nás prídu diváci podporiť obidve," pozvala fanúšikov do NTC.

Súperky sa ešte v súťažnom zápase nestretli. Obe sa však dobré poznajú, hrali spolu na juniorských grandslamoch.

Jamrichová fandí svojej krajanke počas celého turnaja. "Určite si pozriem pár gemov, každý deň po zápase ju vždy podporím. Veľmi jej prajem, aby vyhrala," dodala.

Domov»Tenis»Pohánková ohuruje Bratislavu, čaká ju finále s Jamrichovou. V rebríčku je už druhá na svete