Wimbledon príliš fanúšikov neláka, dôvodom je aj absencia Federera

Pohľad na jeden z kurtov v All England Clube.
Pohľad na jeden z kurtov v All England Clube. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. júl 2022 o 10:40

Od roku 2007 ide zatiaľ o druhú najnižšiu návštevnosť.

LONDÝN. Na tohtoročnom grandslamovom tenisovom turnaji vo Wimbledone je zatiaľ nižšia divácka účasť ako zvyčajne.

Počas prvých šiestich dní hlavnej súťaže v All England Clube podujatie oficiálne navštívilo 237 927 fanúšikov, čo predstavuje 7-percentný pokles oproti poslednej predpandemickej edícii turnaja v roku 2019.

Vtedy počas prvých šiestich dní zavítalo do hľadísk 256 808 divákov.

Ak sa neberú do úvahy pandemické roky 2020 a 2021, tak tohtoročná návštevnosť na Wimbledone je druhá najnižšia od roku 2007, keď počas úvodných šiestich dní prišlo 221 521 priaznivcov tenisu.

Organizátori si uvedomujú, že dôvodom môže byť koronavírus, keďže v Británii stúpa počet prípadov a traja nasadení tenisti (Berrettini, Čilič a Bautista-Agut, pozn.) museli odstúpiť po tom, ako mali pozitívny test.

Chýbajú tiež veľké mená ako Švajčiar Roger Federer. Američanka Serena Williamsová zasa vypadla už v prvom kole dvojhry.

Navyše, na podujatí pre pokračujúcu vojenskú agresiu na Ukrajine nesmú štartovať hráči z Ruska a Bieloruska, grandslamový turnaj je ochudobnený napríklad o ruskú svetovú jednotku Daniila Medvedeva.

Vplyv inflácie taktiež mohol spôsobiť, že niektorí ľudia sú menej ochotní míňať peniaze na lístky. Na priebeh turnaja i návštevnosť môže vplývať aj počasie, pretože Wimbledon je turnaj, počas ktorého pomerne často prší.

Nachádzate sa tu: