Alkohol a párty na ňom zanechali stopy. Cítim sa na 57, vraví Kyrgios

Nick Kyrgios.
Nick Kyrgios. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. júl 2023 o 10:40

Austrálčan tvrdí, že hrať bude maximálne ešte päť rokov.

MELBOURNE. Austrálsky tenista Nick Kyrgios uviedol, že najneskôr do piatich rokov ukončí svoju aktívnu kariéru.

Podľa vyjadrení pre portál Ultimate Tennis Showdown jeho telo trpí následkami nadmerného pitia alkoholu účastí na večierkoch.

Dvadsaťosemročný hráč odohral tento rok iba jeden zápas. Trápia ho zdravotné problémy, pre ktoré vynechal všetky tri grandslamové turnaje.

Na základe týchto problémov odpovedal na otázky o svojej budúcnosti. Jedna znela, či bude hrať dobre aj po tridsiatke ako Novak Djokovič.

"V žiadnom prípade nebudem hrať dlhšie ako do 33 rokov. Sľubujem vám, že potom ma už nikdy neuvidíte," uviedol kontroverzný Austrálčan.

Nick Kyrgios.
Nick Kyrgios. (Autor: TASR/AP)

Dodal, že o skoršom konci uvažuje nielen pre veľkú pracovnú vyťaženosť a pre aktivity mimo kurtu. "Starnem. Mám 28 rokov. Áno, nie je to veľa, ale všetko to pitie a párty na mne zanechalo stopy. Cítim sa, ako keby som mal 57 rokov.“

Kyrgios už predtým hovoril o konci kariéry, odísť do športového dôchodku chcel hneď, ako si na kurte splní jeden zo svojich najväčších snov.

"Dúfam, že sa mi podarí vyhrať grandslam a potom môžem ísť do dôchodku," povedal vlani po prehre s Djokovičom vo finále mužskej dvojhry vo Wimbledone.

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Alkohol a párty na ňom zanechali stopy. Cítim sa na 57, vraví Kyrgios