Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Tenis nehral súťažne rok. Mertiňák sa vráti asi až po zime

Ešte vlani sa Michal Mertiňák (vpravo) predstavil v súbojoch Davisovho pohára. Na snímke hrá štvorhru po boku Andreja Martina v zápase 1. kola I. skupiny euro-africkej zóny proti Lotyšsku. (Autor: TASR)
SITA|26. aug 2015 o 16:08

V roku 2009 sa po boku Čecha Františka Čermáka prebojoval do semifinále záverečného finálového turnaja v Londýne. V poslednom období však Michal Mertiňák pre zdravotné problémy na turnajoch chýba.

BRATISLAVA. Slovenský deblový špecialista Michal Mertiňák chýba v tenisovom dianí už rok. "Po májovej operácii lakťa sa chcem v septembri začať pripravovať naplno," povedal pre agentúru SITA.

"Rátam, že potrvá mesiac až dva, kým sa do toho dostanem. Možno teda stihnem úplný záver tejto sezóny. Realistickejšie to však predsa len vidím až na návrat po zime," dodal.

V minulosti sa Michal Mertiňák kvalifikoval vo štvorhre aj na záverečný finálový turnaj do Londýna.

Mertiňák naposledy hral vlani v polovici augusta na antukovom challengeri v Prahe. Tridsaťpäťročný tenista má aktuálne tzv. chránený renking v podobe 91. pozície.

Držiteľ Ceny za oddanosť reprezentácii v Davisovom pohári družstiev mužov od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) je víťazom trinástich turnajov vo štvorhre na hlavnej profesionálnej úrovni.

1februar2014_daviscup_slovensko_lotyssko_r6982_res.jpg

Michal Mertiňák nehrá súťaže od augusta minulého roka. FOTO - TASR.

V roku 2009 sa po boku Čecha Františka Čermáka prebojoval Mertiňák až do semifinále londýnskeho koncoročného výberového šampionátu ATP World Tour Finals.

Súvisiace články