Alcaraz vyzdvihol kariéru súpera. Zahral aj údery, ktoré nik nečakal

Carlos Alcaraz (vľavo) a Richard Gasquet po zápase na Australian Open 2024.
Carlos Alcaraz (vľavo) a Richard Gasquet po zápase na Australian Open 2024. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. jan 2024 o 08:30 (aktualizované 16. jan 2024 o 15:15)

Úspešne začal aj český tenista Jiří Lehečka.

MELBOURNE. Nórsky tenista Casper Ruud suverénne postúpil do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

V úvodnom kole zdolal v pozícii nasadenej jedenástky Španiela Alberta Ramosa-Vinolasa za dve hodiny a šesť minút po setoch 6:1, 6:3, 6:1.

V zápase sa zaskvel 42 víťaznými údermi, jeho súper ich mal iba 16. Rudd premenil polovicu z 12 brejkbalov, sám nestratil podanie ani raz.

Holanďan Tallon Griekspoor nasadený ako číslo 28 otočil duel s Rusom Romanom Safjullinom a zvíťazil po päťsetovej bitke 2:6, 3:6, 7:6 (3), 6:4, 7:5.

V Melbourne začal úspešne aj český tenista Jiří Lehečka. Víťaz nedávneho turnaja v Adelaide zdolal Španiela Bernabe Zapatu Mirallesa v troch setoch.

Ďalej ide aj španielsky tenista Carlos Alcaraz. Vlaňajší wimbledonský šampión zvíťazil v 1. kole nad francúzskym veteránom Richardom Gasquetom 7:6 (5), 6:1, 6:2. Jeho ďalší súper bude Talian Lorenzo Sonego.

Španielsky tenista Carlos Alcaraz rozdáva autogramy počas Australian Open 2024.
Španielsky tenista Carlos Alcaraz rozdáva autogramy počas Australian Open 2024. (Autor: TASR/AP)

"Je skvelé vrátiť sa do Austrálie, vlani som v Melbourne neštartoval pre zranenie. Dnes som si to na dvorci užil. V prvom sete som mal problémy s Richardovou hrou, no potom som sa zlepšil. Začali mi vychádzať stopbaly.

Podarilo sa mi zahrať aj údery, ktoré odo mňa nikto nečakal. Richard je skvelý hráč a ešte lepší človek, láskavý a milý. Za svoju kariéru si zaslúži uznanie, veď na turnajoch ATP získal 16 titulov," uviedol Alcaraz.

Australian Open 2024

Muži - dvojhra - 1. kolo:

Casper Ruud (Nór.-11) - Albert Ramos-Vinolas (Šp.) 6:1, 6:3, 6:1

Tallon Griekspoor (Hol.-28) - Roman Safjullin (Rus.) 2:6, 3:6, 7:6 (3), 6:4, 7:5

Jiří Lehečka (ČR-32) - Bernabe Zapata Miralles (Šp.) 6:3, 6:2, 6:3

Cameron Norrie (V. Brit.-19) - Juan Pablo Varillas (Peru) 6:4, 6:4, 6:2

Giulio Zeppieri (Tal.) - Dušan Lajovič (Srb.) 6:3, 3:6, 6:3, 7:6 (3)

Jack Draper (V. Brit.) - Marcos Giron (USA) 6:4, 3:6, 4:6, 6:0, 6:2

Sumit Nagal (India) - Alexander Bublik (Kaz.-31) 6:4, 6:2, 7:6 (5)

Tommy Paul (USA-14) - Gregoire Barrere (Fr.) 6:2, 6:3, 6:3

Ťün-čcheng Šang (Čína) - Mackenzie McDonald (USA) 6:3, 1:6, 3:6, 6:4, 6:2

Carlos Alcaraz (Šp.-2) - Richard Gasquet (Fr.) 7:6 (5), 6:1, 6:2

Lorenzo Sonego (Tal.) - Daniel Evans (V. Brit.) 4:6, 7:6 (8), 6:2, 7:6 (4)

Thanasi Kokkinakis (Austr.) - Sebastian Ofner (Rak.) 7:6 (1), 2:6, 6:7 (4), 6:1, 7:6 (10:8)

Domov»Tenis»Alcaraz vyzdvihol kariéru súpera. Zahral aj údery, ktoré nik nečakal