Pegulová rozdrvila súperku, finále netrvalo v Montreale ani hodinu

Jessica Pegulová. (Autor: TASR/The Cadanian Press via AP)

Američanka vyhrala jedenásť gemov po sebe.

WTA Montreal 2023

Dvojhra finále:

Jessica Pegulová (USA-3) - Ľudmila Samsonovová (Rus.-15) 6:1, 6:0

MONTREAL. Dvadsaťdeväťročná americká tenistka Jessica Pegulová získala svoj prvý singlový titul v tomto roku a celkovo tretí v kariére.

Na turnaji v Montreale zvládla náročný trojsetový súboj s deblovou partnerkou Coco Gauffovou, v semifinále po rovnako tuhom boji vyradila Igu Swiatekovú, no finále bolo v znamení jej jasnej dominancie.

Ruska Ľudmila Samsonovová si udržala svoje prvé podanie, vyrovnala na 1:1 v prvom sete, no následne prehrala jedenásť gemov po sebe.

Pegulová ju nepustila absolútne k ničomu.

Po prvom podaní mala stopercentnú úspešnosť (19 z 19, pozn.), nečelila ani jednému brejkbalu a po 50 minútach premenila prvý mečbal.

Na výkone ruskej tenistky sa prejavilo aj to, že iba pár hodín predtým dohrala semifinálový zápas s kazašskou tenistkou Jelenou Rybakinovou.