Jamrichová znovu víťazí. V Španielsku môže naraziť na bývalú svetovú jednotku

Renáta Jamrichová. (Autor: Facebook Slovenský tenisový zväz)

Slovenka zvládla úvodnú prekážku v prvom kole.

ITF Les Franqueses del Valles

Dvojhra - 1.kolo:

Renáta Jamrichová (SR) - Kaitlin Quevedová (Špa.) 6:1, 7:6 (4)

LES FRANQUESES DEL VALLES. Slovenská tenistka Renáta Jamrichová odštartovala turnaj turnaj ITF Španielsku víťazne.

V úvodnom kole turnaja v katalánskom Les Franqueses del Valles zdolala domácu hráčku Kaitlin Quevedovú v dvoch setoch 6:1 a 7:6.

Jamrichová Španielku dobre pozná, spolu sa predstavili vo štvorhre na juniorskom US Open 2023.

Trnavčanka vstúpila do zápasu suverénne, v prvých troch gemoch dovolila súperke uhrať len tri fiftíny. V jej réžii sa niesol aj zvyšok setu, ktorý napokon vyhrala hladko 6:1 za 22 minút.

V druhej sade Jamrichová viedla 3:1 aj 5:4, no následne poľavila. Dlhý set trvajúci až hodinu a šesť minút dospel do tajbreku, v ktorom Slovenka napokon triumfovala 7:4 a spečatila postup.

Na turnaji sa predstaví aj jej krajanka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá je dvojka podujatia.

Nasadená jednotka je talianska veteránka Sara Erraniová, niekdajšia prvá žena rebríčku WTA vo štvorhre a finalistka Roland Garros 2012 či semifinalistka US Open rovnakého roku.

Jamrichová a Erraniová sa v príprade úspešného pokračovania oboch hráčok môžu stretnúť v treťom kole, respektíve vo štvrťfinále podujatia.

Domov»Tenis»Jamrichová znovu víťazí. V Španielsku môže naraziť na bývalú svetovú jednotku