Swiateková chystá exhibíciu. Výťažok zo vstupného venuje ukrajinským deťom

Iga Swiateková.
Iga Swiateková. (Autor: SITA/AP)
SITA|29. jún 2022 o 16:01

Charitatívnu akciu podporia svojou účasťou aj Andrij Ševčenko a Elina Svitolinová.

WIMBLEDON. Líderka svetového rebríčka tenistiek WTA Poľka Iga Swiateková chce v júli vo svojej vlasti zorganizovať charitatívny turnaj, ktorého cieľom bude vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov na pomoc deťom a tínedžerom zasiahnutým vojnou na Ukrajine.

Podujatie sa uskutoční 23. júla v Krakove, pričom pôjde o stretnutia v mixe. Špeciálnym hosťom akcie bude niekdajší ukrajinský futbalový reprezentant Andrij Ševčenko, ktorý už národný tím svojej krajiny viedol ako aj tréner.

"Dúfam, že sa vidíme v hojnom počte v Krakove aj pred televíznymi obrazovkami, aby sme ukázali silu športu, keď sa spojíme a pomôžeme. To nám dodá aspoň trochu radosti," uviedla Swiateková v stredu prostredníctvom sociálnych sietí.

Poľka tiež informovala, že empajrovou rozhodkyňou na uvedenom exhibičnom turnaji bude Ukrajinka Elina Svitolinová. Swiateková očakáva, že na akciu sa podarí predať aspoň 10-tisíc vstupeniek.

"Celý výťažok z akcie poputuje na podporu detí a tínedžerov zasiahnutých vojnou na Ukrajine," spresnila 21-ročná poľská tenistka, ktorá od konca februára počas svojich stretnutí nosí na svojom športovom odeve odznak ukrajinskej žlto-modrej kombinácii na znak podpory vojnou zasiahnutej krajiny.

Od vypuknutia vojny na Ukrajine, ktorú rozpútali Rusi s podporou Bielorusov, prekročili ukrajinsko-poľské hranice viac ako 4 milióny utečencov.

Iga Swiateková sa na treťom grandslamovom turnaji sezóny londýnskom Wimbledone prebojovala do 2. kola dvojhry žien. Londýnčania na turnaj nepustili tenistov z Ruska a Bieloruska.

Nachádzate sa tu: