Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. aug 2023 o 16:55 (aktualizované 3. aug 2023 o 21:00)

WTA Praha 2023

Dvojhra - osemfinále:

Nao Hibinová (Jap.) - Viktória Hrunčáková (SR) 6:1, 7:5

Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Si-jü Wang (Čína-9) 4:6, 6:2, 7:6 (6)

PRAHA. Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková neuspela v druhom kole dvojhry na turnaji WTA v Prahe. Japonke Nao Hibinovej podľahla 1:6, 5:7.

Zápas v stredu prerušili za stavu 1:2 v prvom sete pre dážď. V druhom dejstve Hrunčáková vyrovnala z 2:5 na 5:5, no v koncovke slávila úspech Hibinová.

Slovensko však bude mať zastúpenie vo štvrťfinále dvojhry.

Anna Karolína Schmiedlová totiž po takmer troch hodinách zdolala deviatu nasadenú Číňanku Si-jü Wang po setoch 4:6, 6:2, 7:6 (6).

V rozhodujúcom sete prehrávala rodáčka z Košíc už 0:3. Jej súperka dvakrát podávala na víťazstvo, v tajbrejku viedla 6:4, no slovenská tenistka odvrátila dva mečbaly a štyrmi bodmi v sérii ukončila zápas.

Aj ona tak vyhrala zápas, v ktorom čelila mečbalom. Za posledný týždeň sa to podarilo tiež Rebecce Šramkovej vo Varšave a Alexovi Molčanovi v Kitzbüheli.

Schmiedlová si o prvé semifinále od januára 2019 (na okruhu WTA, pozn.) zahrá v piatok s domácim talentom Lindou Noskovou.