Kučová nevyužila vedenie a ani setbal, v Hongkongu končí vo štvrťfinále

Na nedávnom Australian Open skončila Kristína Kučová v druhom kole. Nestačila v ňom na Lotyšku Sevastovovú.
Na nedávnom Australian Open skončila Kristína Kučová v druhom kole. Nestačila v ňom na Lotyšku Sevastovovú. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. okt 2018 o 10:00

Slovenská tenistka podľahla talentovanej Ukrajinke Dajane Jastremskej.

HONGKONG. Slovenská tenistka Kristína Kučová neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Hongkongu.

Talentovanej Ukrajinke Dajane Jastremskej podľahla 6:7 (6), 2:6. V úvodnom dejstve nevyužila vedenie 3:0, za stavu 5:4 nepremenila setbal.

Napriek piatkovej prehre bol turnaj v Hongkongu pre Kučovú jedným z najúspešnejších v kariére. V úvodnom kole nečakane vyradila tretiu nasadenú vlaňajšiu šampiónku Roland Garros Lotyšku Jelenu Ostapenkovú.

Maximom Kučovej na okruhu WTA zostáva semifinále z Montrealu z augusta 2016.

V Kanade ako kvalifikantka vtedy vyradila Belgičanku Yaninu Wickmayerovú, Španielku Carlu Suarezovú Navarrovú i Kanaďanku Eugenie Bouchardovú.

Zastavila ju až Američanka Madison Keysová. Po skončení podujatia sa mladšia zo sestier Kučových prvýkrát v kariére ocitla v elitnej svetovej stovke.

Dvojhra - štvrťfinále:

Dajana Jastremská (Ukr.) - Kristína KUČOVÁ (SR) 7:6 (6), 6:2

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Kučová nevyužila vedenie a ani setbal, v Hongkongu končí vo štvrťfinále