Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Tenis: Hantuchová nestačila v Sydney na Vaidišovú

Daniela Hantuchová sa rozlúčila s turnajom v Sydney v 2. kole. (Autor: REUTERS)
SITA|Publikované 8. jan 2008 o 08:26

SYDNEY 8. januára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v stretnutí ...

SYDNEY 8. januára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v stretnutí 2. kola (osemfinále) dvojhry na turnaji WTA Tour Medibank International v austrálskom Sydney (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch Plexicushion). Turnajová šestka podľahla nenasadenej Češke Nicole Vaidišovej za 80 minút 4:6, 2:6 a s generálkovým turnajom pred Australian Open sa rozlúčila. Dvadsaťštyriročná Slovenka prehrala s 18-ročnou českou súperkou už po piaty raz (bilancia 1:5), pričom tretíkrát práve na turnaji Medibank International. Popradská rodáčka hrala tento rok v Sydney po prekonaní črevnej virózy a v 1. kole v náročnom súboji zdolala silovo hrajúcu Rusku Dinaru Safinovú.

Pre Vaidišovú a Hantuchovú bol utorkový súboj generálkou pred ich možným meraním síl vo februárovom súboji II. svetovej skupiny Pohára federácie v Brne. Prvý set pripomínal hojdačku. Hantuchová (9. vo WTA Tour) prehrávala hneď v úvode 1:3, no sériou troch víťazných gemov v rade obrátila na 4:3. Lepšie podávajúca Češka (12.) však opäť zabrala a set vyhrala 6:4. V druhom dejstve už norimberská rodáčka Vaidišová na dvorci dominovala, čoho dôkazom je výsledné skóre 6:2.