Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Slovensko bude hrať na olympiáde štvorhru, Polášek má istú účasť

Filip Polášek s trofejou pre víťaza Australian Open (Autor: Titanilla Bőd)
TASR|18. jún 2021 o 12:25

Polášek si do štvorhry musí vybrať krajana.

BRATISLAVA. Slovensko bude mať zastúpenie v mužskej tenisovej štvorhre na olympijských hrách v Tokiu.

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) o tom informovala Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) a Slovenský tenisový zväz (STZ).

Filip Polášek figuroval k 14. júnu na deviatej priečke svetového deblového rebríčka a môže si vybrať krajana z prvej trojstovky renkingu vo dvojhre alebo štvorhre.

Ďalšia podmienka je, že hráč musí v štvorročnom cykle figurovať minimálne v dvoch nomináciách na daviscupové stretnutia. Slovensko má po potvrdení miestenky do štvorhry momentálne istých 31 štartujúcich športovcov v Tokiu.

Slováci v TOP 300 svetového rebríčka ATP:

Dvojhra:

Štvorhra:

89. Norbert Gombos

9. Filip Polášek

115. Andrej Martin

97. Igor Zelenay

126. Jozef Kovalík

241. Lukáš Klein

177. Filip Horanský

268. Alex Molčan

180. Alex Molčan

197. Martin Kližan

214. Lukáš Lacko

254. Lukáš Klein

Konečné zloženie slovenskej výpravy na olympijské hry 2020 v Tokiu schváli valné zhromaždenie Slovenského olympijského s športového výboru (SOŠV) 1. júla.

Slávnostný sľub do rúk prezidentky SR Zuzany Čaputovej zo strany nielen slovenskej olympijskej, ale aj paralympijskej výpravy, sa uskutoční 15. júla v záhrade prezidentského paláca. Informoval o tom portál olympic.sk.

Záväznú nomináciu celej výpravy musí športové oddelenie SOŠV nahlásiť do Tokia do 5. júla. Po potvrdení miestenky do mužskej tenisovej štvorhry má Slovensko momentálne istých 31 štartujúcich športovcov.

Podľa športového riaditeľa SOŠV a designovaného vedúceho slovenskej výpravy na Hrách XXXII. olympiády v Tokiu Romana Bučeka je reálne, že v Tokiu bude Slovensko reprezentovať najmenšia výprava v ére samostatnosti.

Doteraz najmenej športovcov (47) sa v slovenských farbách predstavilo v Londýne 2012.

Súvisiace články