Federer má súpera v dlhovekosti. Na Švajčiara stráca už iba jeden grandslam

Feliciano López. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. aug 2021 o 16:24

Španielsky tenista odohral 78 grandslamov za sebou.

BRATISLAVA. Španiel Feliciano López prehral vyše trojhodinový päťsetový maratón s krajanom Bernabem Zapatom Mirallesom v 1. kole dvojhry na US Open, ale opäť o čosi nafúkol historické tabuľky dlhovekosti v tenise.

Dvadsaťjeden dní pred dovŕšením štyridsiatky sa stal len šiestym hráčom v otvorenej ére tenisu od roku 1968, ktorý si zahral na jednom grandslamovom turnaji minimálne dvadsaťkrát.

Dostal sa na exkluzívnu listinu

Na tejto exkluzívnej listine sa okrem španielskeho ľaváka nachádzajú aj Američania Jimmy Connors a Andre Agassi, Francúz Fabrice Santoro, Austrálčan Lleyton Hewitt a švajčiarska legenda Roger Federer.

López hrá v hlavnej súťaži na US Open od roku 2002 v neprerušenej sérii. Ani jeden zápas neskrečoval a jeho aktuálna účasť bola jubilejná dvadsiata. Najďalej to dotiahol do štvrťfinále v roku 2015.

Okrem Lópeza majú dvadsať štartov na "betónových" dvorcoch v newyorskej štvrti vo Flushing Meadows v "open ére" už len Connors a Federer.

Connors si pripísal dvadsať účastí aj na Wimbledone a Federer na Wimbledone aj Australian Open.

Vyhral viac než 500 zápasov

"Najviac udivuje ďalšia Lópezova štatistika. Podľa nej od Roland Garros 2002 nevynechal ani jeden grandslamový turnaj, čo dáva 78 nepretržitých účastí.

Spolu v kariére ich má 79 a už len jeden mu chýba, aby dostihol zatiaľ jediného 'osemdesiatnika' Federera," napísal web tennisworldusa.org.

Feliciano López bol najvyššie vo svetovom rebríčku ATP pred šiestimi rokmi na 12. mieste, momentálne mu patrí 97. priečka.

Je držiteľom siedmich singlových titulov z hlavnej úrovne a celkovo si na okruhu ATP pripísal 501 víťazných zápasov.

Súvisiace články