Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tenis, Fed Cup: Vaidišová si proti Slovenkám verí

Nicole Vaidišová (Autor: SITA, AP)
TASR|Publikované 30. jan 2008 o 16:00

Brno 30. januára (TASR) - České tenistky sa už naplno adaptovali na rýchly povrch supreme na Brnianskom výstavisku, na ktorom počas víkendu odohrajú fedcupové ...

Brno 30. januára (TASR) - České tenistky sa už naplno adaptovali na rýchly povrch supreme na Brnianskom výstavisku, na ktorom počas víkendu odohrajú fedcupové stretnutie proti Slovensku. Jednotka domáceho tímu Nicole Vaidišová pred duelom proti družstvu kapitána Mojmira Mihala hýri optimizmom a verí v úspech českých farieb aj v prípade, ak Slovenky nastúpia s Danielou Hantuchovou.

"Štart Hantuchovej vôbec neriešime. Myslím, že vyhráme v oboch prípadoch. Je mi jedno, či 5:0 alebo 3:2, dôležité bude víťazstvo. Môže to byť rovnako ako vlani veľmi vyrovnaný zápas, no pevne verím, že so šťastným koncom pre nás," cituje portál idnes.cz slová Vaidišovej, ktoré odzneli na stredajšej tlačovej konferencii českého tímu. Podľa domáceho kapitána Petra Pálu budú Češky v prípade neúčasti Hantuchovej jasnými favoritkami. "Ak Hantuchová nenastúpi, máme 80-percentné šance na víťazstvo. Ak však Daniela pricestuje, šance budú 50:50."

Češky sa po prílete z Australian Open už stihli aklimatizovať a adaptovať sa na rýchly povrch supreme. "Aj v Austrálii sme hrali na rýchlom povrchu, no podmienky v brnianskej hale sú predsa len iné. Nedá sa to porovnať. V Sydney a Melbourne sme hrali vonku, v Brne nás čaká zápas v hale. Chvíľu mi trvalo, kým som zvládla časový posun, no teraz je to už ok. Supreme nám vyhovuje a už sme si naň zvykli," dodala Vaidišová. O stretnutie v Brne je veľký záujem a v predpredaji zostalo už iba malé množstvo vstupeniek. Hľadisko s mobilnými tribúnami má kapacitu 3800 divákov.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články