Novak Djokovič.
Novak Djokovič. (Autor: TASR)
TASR|27. máj 2022 o 18:02 (aktualizované 28. máj 2022 o 07:24)

V piatok bolo na programe 3. kolo dvojhry mužov.

PARÍŽ. Srbský tenista Novak Djokovič suverénnym spôsobom postúpil do osemfinále na grandslamovom turnaji Roland Garros. Slovinca Aljaža Bedeneho zdolal v 3. kole v troch setoch 6:3, 6:3, 6:2.

Najvyššie nasadený hráč a obhajca celkového prvenstva tak mal menej práce ako v predchádzajúcom stretnutí dvojhry proti Alexovi Molčanovi. Slovák získal proti Srbovi jedenásť gemov.

Djokovič túži svojím v poradí 21. grandslamovým triumfom vyrovnať rekord Rafaela Nadala. "Vždy mám túžbu ukázať na kurte svoju najlepšiu hru. Nie je to vždy možné, ale dnes to bolo z mojej strany naozaj veľmi dobré," vyjadril spokojnosť Djokovič podľa AFP.

V osemfinále čaká Djokoviča Diego Schwartzman. Argentínčan si taktiež počínal suverénne, v 3. kole si ako turnajová pätnástka poradil s osemnástym nasadeným Bulharom Grigorom Dimitrovom hladko 6:3, 6:1, 6:2.

Problémy nemal ani trinásťnásobný šampión turnaja Rafael Nadal. Španielsky tenista zdolal Holanďana Botica van de Zandschulpa 6:3, 6:2, 6:4.

"Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo zvíťaziť. Hral som veľmi dobrý zápas proti dobrému hráčovi," tešil sa po stretnutí Nadal.

Alexander Zverev potreboval na postup taktiež tri sety, dvakrát však musel uspieť až v tajbrejku. Američana Brandona Nakashimu zdolal 7:6 (2), 6:3, 7:6 (5).

S turnajom sa lúči desiaty nasadený Brit Cameron Norrie, ktorý minulý týždeň vo finále turnaja v Lyone zdolal Alexa Molčana.

Teraz v 3. kole podľahol Rusovi Karenovi Chačanovovi 2:6, 5:7, 7:5, 4:6. Strieborný olympijský medailista v Lyone prehral s Molčanom v osemfinále.

Postup si vybojoval aj Carlos Alcaraz, ktorý zdolal Američana Sebastiana Kordu 6:4, 6:4, 6:2. Devätnásťročný Španiel sa stal najmladším osemfinalistom na Roland Garros od roku 2006, keď sa v 3. kole podarilo uspieť Djokovičovi.