Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Hrbatý predbežne nominoval päticu hráčov, proti Bielorusku zabojujú o Davis Cup

Dominik Hrbatý, kapitán slovenskej daviscupovej reprezentácie. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 16. okt 2018 o 11:37

V kádri sú možné ešte dve zmeny.

BRATISLAVA. Martin Kližan, Lukáš Lacko, Norbert Gombos, Filip Polášek a Igor Zelenay tvoria oficiálnu predbežnú nomináciu kapitána tímu SR Dominika Hrbatého na bratislavské stretnutie Slovensko - Bielorusko.

To sa uskutoční 26. - 27. októbra na antuke pod zatiahnutou strechou NTC v rozhodujúcom 2. kole play-off o záchranu v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára 2018 tenisových reprezentačných družstiev mužov.

Naposledy v roku 2010 a úspešne

Bieloruský kapitán Vladimir Volčkov nominoval na zápas so Slovenskom kvinteto Iľja Ivaška, Jegor Gerasimov, Max Mirnyj, Jaroslav Šila, Alexander Zgirovskij.

Úvodné piatkové dvojhry odštartujú o 16.00 h. V sobotu od 13.00 h je na programe štvorhra a záverečné single. Hrá sa na dva víťazné sety.

Hlavným rozhodcom bude Izraelčan Dimitri Leifman, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Chorvátka Tamara Vrhovecová-Sekáčová a Talian Alessandro Germani.

V daviscupovej histórii pôjde o druhý vzájomný zápas oboch krajín. V septembri 2010 v dueli 2. kola play off o záchranu v druhej lige v Minsku zvíťazili Slováci pod vedením kapitána Miloslava Mečířa 4:1.

O dva body sa v singloch postaral Lacko, ďalšie pridali deblisti Michal Mertiňák s Poláškom a Kližan.

Hlavne ich nepodceniť

Hrbatý pozorne monitoroval bieloruských hráčov a varuje pred ich podcenením.

"Na US Open som odsledoval všetkých Bielorusov. Výbornú formu má Gerasimov. Videl som jeho zápas proti Bernardovi Tomicovi na turnaji v Číne, v ktorom s neskorším šampiónom prehral až po trojsetovom boji.

Bielorusi preferujú hardy, no ani na antuke nie sú úplní dreváci, ktorí sa nevedia pohnúť. Všetci sú servismeni, antuka im bude spomaľovať podanie, čo by mohla byť naša výhoda. Bude to však veľmi ťažké, možno sa rozhodne až v záverečnej dvojhre. Možno bude celý zápas stáť a padať na Martinovi Kližanovi.

Nový formát

V rámci reformy súťaže sa vo februárovom kvalifikačnom kole predstaví v súbojoch o postup na koncoročný turnaj 24 mužstiev.

Dvanásť víťazných tímov sa pridá k štyrom semifinalistom tohtoročnej edície (Francúzsko, Chorvátsko, Španielsko a USA) a držiteľom dvoch voľných kariet (Argentína a Veľká Británia).

Týchto osemnásť národných výberov sa zúčastní na koncoročnom finálovom turnaji, ktorý sa uskutoční 18. až 24. novembra 2019 v Madride.

Súvisiace články