Chorváti vyhrali úvodné dvojhry vo finále Davisovho pohára

Borna Čorič na anutuke v Lille vybojoval pre Chorvátsko prvý finálový bod. (Autor: SITA/AP)
SITA|23. nov 2018 o 16:53

Chorvátsko vedie nad Francúzskom v Lille 2:0, Čorič a Čilič vyhrali hladko 3:0.

LILLE. Chorvátsko vedie 2:0 nad domácim Francúzskom po piatkových dvojhrách vo finále Davisovho pohára 2018 tenisových reprezentačných družstiev mužov.

V úvodnej piatkovej dvojhre súboja hraného na antuke pod zatiahnutou strechou na Štadióne Pierra Mauroya vo francúzskom Lille Čorič zdolal domáceho Jérémyho Chardyho za 136 minút 6:2, 7:5, 6:4.

Druhý bod pre Chorvátsko zabezpečil Marin Čilič, keď zdolal Jo-Wilfrieda Tsongu.za 137 minút 6:3, 7:5, 6:4.

Obaja súperi odohrali štvrté vzájomné stretnutie. Chorvát víťazstvom vyrovnal bilanciu na 2:2.

Jasný priebeh v prospech Čoriča a Čiliča

Vstup do stretnutia vyšiel Čoričovi, keď sa ujal vedenia 4:0. Prvý set ukončil pri svojom podaní, získal ho v pomere 6:2. Druhé dejstvo prinieslo vyrovnanejší tenis.

Chardy stratil v 11. hre svoje podanie, Čorič potom potvrdil brejk a ujal sa vedenia 2:0 na sety.

Aj začiatok tretieho dejstva patril chorvátskemu tenistovi, v tretej hre prelomil súperov servis. Následne to potvrdil a zvýšil na 3:1. Túto výhodu si udržal až do konca setu. Za stavu 5:4 premenil Čorič pri svojom podaní druhý mečbal a získal pre svoj tím prvý bod.

Čilič sa v prvom sete prezentoval kvalitným servisom, pri svojom podaní získal 15 zo 16 fiftínov. Tsongu brejkol v šiestej hre a za stavu 5:3 premenil Chorvát druhý setbal a získal vo svoj prospech prvé dejstvo.

V ôsmej hre druhého setu nevyužil Francúz dva brejkbaly. To sa mu vypomstilo v ďalšom priebehu, keď v 11. hre prišiel o svoj servis. Chorvát následne pri svojom podaní nenechal nič na náhodu a čistou hrou ukončil druhé dejstvo v pomere 7:5.

Tretí set mal podobný scenár ako predchádzajúce dva. V piatej hre nevyužil Tsonga dva brejkbaly. Naopak, Čilič v nasledujúcej hre ponúknutou šancou na brejk nepohŕdol.

Za stavu 5:4 išiel chorvátsky tenista podávať na víťazstvo v zápase. Príležitosť využil a poslal Chorvátov po piatku do vedenia 2:0. Čilič si proti Tsongovi pripísal na svoje konto šieste víťazstvo v desiatom vzájomnom stretnutí.

Chorváti sa prebojovali do tretieho finále

Obhajcovia z Francúzska zvíťazili vlani vo finále rovnako v Lille nad hráčmi Belgicka a získali desiatykrát "šalátovú" misu". Finalisti súťaže z roku 2016.

Chorváti sa prebojovali do tretieho finále. Pred dvoma rokmi nestačili v záverečnom súboji na Argentínu. Zo zisku trofeje sa tešili v sezóne 2005, keď zvíťazili nad Slovenskom v Bratislave.

Francúzi nastúpili proti Chorvátom na tretie vzájomné stretnutie. Premiérovo na seba natrafili v rámci 1. kola svetovej skupiny pred 14 rokmi, z triumfu sa tešili domáci Francúzi po víťazstve 4:1.

Pred dvoma rokmi uspeli Chorváti, keď na domácej pôde v Zadare zvíťazili v semifinále 3:2. Najväčší podiel na triumfe Balkáncov mal vtedy Marin Čilič, ktorý uspel v oboch dvojhrách a bol aj súčasťou víťazného tandemu vo štvorhre.

FRANCÚZSKO - CHORVÁTSKO 0:1 po I. dvojhre

Jérémy Chardy - Borna Čorič 2:6, 5:7, 4:6 za 136 minút

Zostávajúci program: Jo-Wilfried Tsonga - Marin Čilič 3:6, 5:7, 4:6 za 137 minút

Sobota (štvorhra od 14.00 h):

Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut - Ivan Dodig, Mate Pavič

Nedeľa (postupne dve dvojhry od 13.00 h):

Jérémy Chardy - Marin ČiličJo-Wilfried Tsonga - Borna Čorič

Kádre: FRANCÚZSKO: Lucas Pouille (32. vo svetovom rebríčku ATP vo dvojhre, 215. vo štvorhre), Jérémy Chardy (40. / 138.), Pierre-Hugues Herbert (55. / 12.), Nicolas Mahut (201. / 11. ), Jo-Wilfried Tsonga (259. / - ), kapitán: Yannick NoahC

HORVÁTSKO: Marin Čilič (7. / - ), Borna Čorič (12. / 778. ), Franko Škugor (492. / 28. ), Mate Pavič ( - / 4.), Ivan Dodig ( - /35.), kapitán: Željko Krajan

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: