Veľké prekvapenie. Medvedeva vo finále zdolal 205. hráč rebríčka ATP

Ruský tenista získal len päť gemov.

ATP 's-Hertogenbosch 2022

Dvojhra - finále:

Tim van Rijthoven (Hol.) - Daniil Medvedev (Rus.-1) 6:4, 6:1

'S-HERTOGENBOSCH. Veľkým prekvapením sa skončil tenisový turnaj mužov v holandskom meste 's-Hertogenbosch.

Daniil Medvedev bol, ako nasadená jednotka, vo finále veľkým favoritom, ale domácemu Timovi van Rijthovenovi podľahol po setoch 4:6, 1:6.

Dvadsaťpäťročný tenista, ktorému pred začiatkom turnaja patrilo 205. miesto rebríčka, získal svoj premiérový titul na okruhu ATP.

Zaujímavosťou je, že na turnaji štartoval vďaka voľnej karte organizátorov. V pondelňajšom vydaní rebríčka poskočí o 99 miest na 106. pozíciu.

Na ceste za trofejou zdolal aj druhého najvyššie nasadeného hráča Felixa Augera-Aliassimea z Kanady či trojku "pavúka" Američana Taylora Fritza.

Domov»Tenis»Veľké prekvapenie. Medvedeva vo finále zdolal 205. hráč rebríčka ATP