Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: Cibulková prehrala v Antverpách s Na Li

Dominika Cibulková (Autor: SITA, AP)
SITA|Publikované 13. feb 2008 o 13:50

ANTVERPY 13. februára (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Proximus Diamond Games (Tier II, ...

ANTVERPY 13. februára (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Proximus Diamond Games (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf v hale) s deviatou nasadenou Číňankou Na Li za 99 minút 4:6, 3:6, hoci začala veľmi sľubne.

Osemnásťročná piešťanská rodáčka, 45. v singlovom svetovom rebríčku, v premiérovom vzájomnom súboji s víťazkou januárového podujatia v austrálskom Gold Coast viedla v úvodnom sete 4:1 s dvoma brejkami a v ďalších dvoch gemoch na príjme mala spolu 8 možností opäť preraziť podanie 33. hráčky renkingu (v januári 2007 bola Na Li na 16. mieste), napokon však prehrala 5 hier v rade a celkovo 11 zo 14. Cibulková premenila len 3 z 18 brejkových príležitostí a sama neodvrátila 5 hrozieb z 13. Na víťazné údery bola výrazne menej efektívna (6:19) a nepomohla jej ani priaznivejšia štatistika nevynútených chýb (28:40). Slovenka definitívne stratila kontakt po tretej hre druhej časti, keď nevyužila 4 brejkbaly a vzápätí jej Číňanka unikla na 4:1.

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Wuhanu Na Li si v piatkovom štvrťfinále zmeria sily s postupujúcou z neskoršieho zápasu medzi dvojkou žrebu Ruskou Annou Čakvetadzeovou a švédskou "lucky loserkou" Sofiou Arvidssonovou. Cibulková si zo Sportpaleis v Antverpách odnáša 35 renkingových bodov a šek na 7820 USD.

V stredu nie pred 19.30 h nastúpi na svoj súboj v osemfinálovom 2. kole tretia nasadená Daniela Hantuchová, a to proti 18-ročnej domácej držiteľke voľnej karty Yanine Wickmayerovej, 163. v počítačovom poradí.