Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Karanténa a potom tenis. Australian Open presunuli

Novak Djokovič vo finále Australian Open 2020. (Autor: TASR)
TASR|17. dec 2020 o 07:32

Začne sa s trojtýždňovým oneskorením.

MELBOURNE. Úvodný grandslamový turnaj tenisovej sezóny Australian Open sa začne s trojtýždňovým oneskorením 8. februára.

Organizátori posunuli termín po tom, ako pandémia koronavírusu narušila prípravy podujatia, ktoré malo pôvodne odštartovať 18. januára.

Tenisti budú prichádzať do Austrálie od 15. januára a podstúpia dva týždne karantény. Na postupe sa dohodli Austrálska tenisová asociácia s úradmi štátu Viktória v Melbourne.

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) informovala, že mužská kvalifikácia sa uskutoční od 10. do 13. januára v katarskej Dauhe, zatiaľ nie je známe, kde odohrajú kvalifikáciu ženy.

V Melbourne sa pred Australian Open (8. až 21. februára) budú konať aj ATP Cup za účasti dvanástich reprezentácií, podujatie Adelaide International a turnaj kategórie ATP 250.

"Prerobenie kalendára na začiatku sezóny 2021 je veľká výzva pre všetkých v tenise. S pomocou organizátorov turnajov, hráčov, partnerov či Austrálskej tenisovej asociácie sme sa dokázali prispôsobiť a pripravili sme štart ročníka, na aký sa môžeme tešiť.

Zdravie a bezpečie sú naďalej najdôležitejšie," citovala šéfa ATP Andreu Gaudenziho agentúra AFP.

Súvisiace články