Molčan nenadviazal na výhru z Miami, podľahol po tuhom boji

Alex Molčan.
Alex Molčan. (Autor: SITA/AP)
SITA, TASR|28. apr 2023 o 14:10 (aktualizované 28. apr 2023 o 15:15)

Na kurte strávil takmer dve a pol hodiny.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Alex Molčan končí účinkovanie na turnaji ATP v španielskom Madride už v druhom kole dvojhry.

Na madridskej antuke bol v boji o osemfinále nad jeho sily Japonec Jošihito Nišioka, ktorý ho po tuhom boji zdolal za 146 minút 5:7, 6:4, 6:4.

Nišioka v piatok oplatil Slovákovi prehru z jediného doterajšieho vzájomného duelu, koncom marca v Miami zvíťazil Molčan 7:6 (5), 1:6, 6:2.

V prvom sete si obaja hráči držali servis až do úplného záveru, aj keď slovenský tenista musel dovtedy odvracať niekoľko brejkbalov súpera. V dvanástej hre však využil druhý setbal pri podaní Nišioku a prvý set vyhral 7:5.

V druhom dejstve si Nišioka po troch brejkoch vybudoval náskok 5:0 a bol jedinú loptičku od toho, aby Molčanovi uštedril "kanára". Ten znížil na 4:5, no v 10. geme Japonec nestratil pri svojom podaní ani fiftín a vynútil si tretí set.

V ňom prišiel Slovák o podanie v siedmej hre, tzv. Tildenovom geme, a Nišioka už duel následne bez komplikácii dotiahol do víťazného konca.

Ázijský hráč nastúpi v ďalšom kole proti Rusovi Andrejovi Rubľovovi, ktorý potvrdil dobrú formu a zdolal Švajčiara Stana Wawrinku 7:5, 6:4.

S turnajom sa podobne ako Molčan rozlúčil aj tretí nasadený Nór Casper Ruud. Nad jeho sily bol Talian Matteo Arnaldi, ktorý zvíťazil 6:3, 6:4.