Fína donedávna takmer nikto nepoznal. Teraz strelil hetrik Dúbravkovi

Teemu Pukki sa raduje z hetriku so spoluhráčmi aj fanúšikmi.
Teemu Pukki sa raduje z hetriku so spoluhráčmi aj fanúšikmi. (Autor: SITA)
SITA|22. aug 2019 o 10:57

Teemu Pukki perfektne vstúpil do Premier League.

BRATISLAVA. Meno Teemu Pukki ešte donedávna futbalovým fanúšikom veľa nehovorilo. Dnes je však rodák z mesta Kotka spolu s Angličanom Raheemom Sterlingom najlepším strelcom anglickej Premier League, keď vo dvoch zápasoch strelil štyri góly.

Zatiaľ naposledy sa o jeho kanonierskych kvalitách presvedčil slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka, ktorého 29-ročný fínsky útočník prekonal hneď trikrát.

Pukki na seba upozornil už v minulej sezóne, v ktorej Norwichu vystrieľal postup do najvyššej anglickej súťaže.

Vedenie po ňom siahlo z trhu s voľnými hráčmi a svoje rozhodnutie určite neoľutovalo. Fín strelil v druhej lige celkovo 29 gólov a fantasticky sa uviedol aj v Premier League.

Tréner Pukkiho pozná z Fínska

Pukki je vôbec prvý hráč v 21-ročnej histórii tejto prestížnej súťaže, ktorý zaznamenal hetrik v prvom domácom zápase. Zároveň nikto iný nestrelil viac gólov vo svojich prvých dvoch zápasoch v PL.

"Dokáže si nájsť priestor. Vie, kde sa má postaviť v správnom čase. Toľko gólov, čo strelil, je niečo výnimočné," povedal na adresu Pukkiho jeho bývalý tréner Jari-Pekka Gummerus.

Viedol ho ešte ako 12-ročného chlapca vo fínskom tíme KTP Kotka. Okrem toho sa vyjadril, že skromnosť je slovo, ktoré Pukkiho vždy vystihovalo.

"Nikdy nechcel zo seba robiť veľkú hviezdu. Bol tenký, plachý a mal dlhé vlasy. Teraz si robí len svoju prácu," skonštatoval Gummerus.

Môže prekvapiť aj proti Chelsea

Vydareným úvodom sezóny vzrástol záujem o Pukkiho nielen v jeho rodnom meste, ale aj v celom Fínsku.

"Každý čaká, koľko gólov strelí. Neustále sme s ním v kontakte. Samozrejme, znamená pre neho veľa, odkiaľ pochádza. Nezabudne na svoje korene," dodal Gummerus.

Dvadsaťdeväťročný Pukki skóroval v úvodnom dueli ligovej sezóny proti Liverpoolu a v sobotu môže rozvlniť sieť ďalšieho slávneho klubu. Norwich City sa totiž v rámci tretieho kola predstaví na domácom trávniku proti Chelsea.

Pukki už dávnejšie stanovil rekord najvyššej fínskej súťaže, keď vo veku 16 rokov debutoval ako najmladší hráč. V roku 2008 sa presunul do španielskej Sevilly.

Počas dvoch rokov však dostával šancu prevažne v rezervnom tíme, a tak sa vrátil do Fínska. Pôsobil v tíme HJK Helsinki a okrem toho si počas kariéry obliekal dres Schalke 04, Celticu Glasgow či Bröndby Kodaň.

Nachádzate sa tu: