Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tatran Prešov má na dosah 2. miesto v maďarskej lige

Radoslav Antl (vľavo) z Tatrana Prešov. (Autor: TASR)
SITA|1. apr 2011 o 11:42

Hádzanári Tatrana Prešov majú pri svojej druhej účasti v maďarskej najvyššej súťaži, v ktorej odohrajú už iba dve stretnutia, na dosah cenný medzinárodný úspech.

PREŠOV. Ak v dvoch záverečných dueloch Budapest Bank Ligy - Pohári priateľstva (1. apríla v Kecskeméte a 8. apríla v Balatonfürede, pozn.), získajú minimálne tri body, môžu skončiť na výbornom 2. mieste.

Ak sa im to podarí, o jednu priečku prekonajú minuloročné umiestnenie dosiahnuté pri premiére v maďarskej lige.

Šarišania v premiérovom ročníku medzinárodnej ligy obsadili výborné 3. miesto za druhým Szegedom a víťazným Veszprémom. Teraz by zverenci hlavného trénera Rastislava Trtíka zaujali 2. miesto za obhajcom titulu.

"Dva domáce zápasy Pohára priateľstva s Tatabányou a Ferencvárosom boli divácky atraktívne, ale pre naše mužstvo veľmi ťažké. Dali nám zabrať, avšak výsledkovo sme ich zvládli," citoval v piatok denník Korzár slová trénera úradujúceho majstra SR Rastislava Trtíka.

Kormidelník úspešného tímu zo Šariša na margo piatkového duelu v Kecskeméte uviedol: "Za Kecskemét hrá slovenský reprezentačný pivot Andrej Petro, ktorého by majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar rád získal do svojich služieb. Určite sa bude chcieť ukázať vo svojom súčasnom mužstve v čo najlepšom svetle. Zaujímavé môžu byť jeho súboje s našimi pivotmi - Petrom Dudášom v obrane, Tomášom Mažárom v útoku. Nie však iba tie. Kecskemét je nepríjemný súper, ktorý vie prekvapiť favoritov. Doma napríklad zdolal i nášho najväčšieho rivala v boji o celkovo druhú priečku Pick Szeged. Preto viem, že to budeme mať ťažké. Rovnako ťažký duel nás čaká potom aj v Balatonfürede."

Po návrate z Kecskemétu nastúpi Tatran Prešov na zápas slovenskej extraligy proti MŠK Považská Bystrica. Stretnutie s hádzanárskym rivalom z Považia sa hrá v nedeľu 3. apríla od 16.00 h v prešovskej Tatran handball aréne. "Ja osobne klubovú rivalitu príliš nevnímam," zdôraznil R. Trtík.

"Svoju pozornosť sa snažím sústrediť predovšetkým na športovú stránku. Z môjho pohľadu má Považská Bystrica mužstvo, ktoré je na tom dobre kondične i pohybovo. Herný štýl má trochu atypický. Na domácej scéne vcelku úspešný, otázne je, ako by s ním Považania uspeli na medzinárodnom fóre. V každom prípade v nedeľu hostíme aktuálne druhý tím tabuľky slovenskej extraligy. Považanov tak vysoko podľa mňa vyniesla najmä agresívna hra v obrane s následným rýchlym prechodom do útoku. Takže zase to môže byť pre našich fanúšikov atraktívny zápas a pre mojich zverencov ďalší z náročných hádzanárskych súbojov, ktoré v tejto sezóne doma odohráme," dodal Trtík.

Súvisiace články