Tarasenkovo sťahovanie sa zrejme odkladá, mal by s klubom začať sezónu

Oh My Hockey|20. sep 2021 o 09:03

Odkedy Vladimir Tarasenko v júli požiadal o trejd, prešlo už veľa času a premlelo sa množstvo špekulácií. Jeho nové pôsobisko však zatiaľ nie je známe. Zostáva v St. Louis.

Koučovia sa už začali pripravovať na to, že ruského forvarda budú posudzovať ako každého iného hráča mužstva. Tarasenkova výmena totiž neprišla a zo slov vedenia sa zdá, že v najbližších týždňoch ani nepríde.

Pochopiteľne, vymeniť Tarasenka nie je najľahšia úloha. 29-ročný rodák z Jaroslavľa síce roky patril medzi konzistentne produktívnych hráčov, ale v posledných dvoch sezónach odohral dokopy len 34 stretnutí. V ročníku 2020/21 si v 24 zápasoch pripísal na svoj štandard podpriemerných 14 (4+10) bodov.

Klubom sa nepáči najmä útočníkov kontrakt. Platí ešte dva roky, Tarasenko si ročne zarobí v priemere 7,5 mil. dolárov, ale v reálnom plate dostane v najbližšej sezóne až 9,5 mil. dolárov ročne. V poslednom roku kontraktu si príde na 5,5 mil. dolárov. Jeho zmluva obsahuje klauzulu o nevymeniteľnosti.

Buď by si "bluesmani" museli ponechať časť z jeho platu, alebo by museli pozháňať partnera, ktorý by si bol ochotný za draftovú voľbu vziať určitú čiastku zo sumy, ktorú stojí. Novinár Andy Strickland verí, že existuje minimálne jeden klub, čo by bol ochotný na takúto možnosť pristúpiť.

Vidiac rokovania a postup v možnom obchode však Doug Armstrong, generálny manažér Blues, očakáva, že na začiatku základnej časti bude Tarasenko stále hráčom St. Louis Blues. Neznamená to ale, že organizácia nebude otvorená trejdu. Ten môže prísť behom sezóny.

Okrem zmluvy je v Tarasenkovom prípade veľkým otáznikom i jeho zdravotný stav. Napriek tomu, že je veľkou útočnou zbraňou, by bol jeho príchod riskom pre akýkoľvek klub ligy.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: