Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Svatoš po premiére za Slovan: Bol som nervózny

(Autor: TASR)
TASR|27. jan 2013 o 07:47

Slovenský hokejový útočník Marek Svatoš odohral v sobotu svoj prvý zápas v drese Slovana Bratislava.

BRATISLAVA. Na premiéru nebude Svatoš spomínať v dobrom, "belasí" totiž nedali na domácom ľade Severstaľu Čerepovec ani gól a podľahli mu hladko 0:3.

"Súper hral veľmi dobre v obrane. Nedal nám mnoho priestoru a využil chyby, ktoré sme mu poskytli," hodnotil stretnutie 30-ročný krídelník, ktorý má na konte 344 štartov v NHL.

Košický rodák odohral posledný duel 2. apríla 2011, keď v drese Ottawy nastúpil proti Torontu. Po ňom nasledovala takmer 22-mesačná prestávka zapríčinená zraneniami a inými zdravotnými problémami, ktoré vlastne prenasledovali Svatoša celú jeho kariéru.

Do súťažného diania sa vrátil až v sobotňajšom zápase KHL, v ktorom sa predstavil na pravom krídle druhého útoku Slovana po boku Milana Bartoviča a Petra Ölveckého.

"Prvá tretina bola ťažšia, bol som trochu nervózny, po prvom dotyku s pukom som sa ale do toho dostal. Mal som z protiútoku aj nejakú šancu, ktorú sa mi však nepodarilo premeniť. S Milanom a Petrom sa mi hralo dobre, obaja sú to vynikajúci hráči. Asi budem musieť trochu pridať, aby som rýchlostne stačil Milanovi. Verím, že to bude už len a len lepšie," pokračoval Svatoš, ktorý pred začiatkom sezóny skúšal šťastie v kempe Floridy, zmluvu v NHL si však nevybojoval.

Svoj debut v drese Slovana si predstavoval inak. "Škoda, že to nevyšlo. Ak chceme byť úspešní, musíme hrať v útoku viac kombinačne," myslí si účastník ZOH 2006 v Turíne a majstrovstiev sveta 2010 v Nemecku.

Svatoš špeciálne ocenil publikum v Slovnaft Aréne, ktoré sa postaralo o vynikajúcu kulisu. Už pri hraní slovenskej hymny sa dostalo novej posile potlesku, tradičnému pri hráčoch z NHL.

"Atmosféra bola vynikajúca, diváci sa nás snažili tlačiť dopredu. Pri hymne som si spomenul na reprezentáciu. Ďakujem divákom, ktorí mi v tej chvíli náramne pomohli," vyslovil sa Svatoš, ktorý býva v Bratislave bez svojej manželky Diany a syna Marka Davida, tí zostali zatiaľ v Denveri.

Súvisiace články