Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Zmena v kalendári nebude. Švajčiari o hokejový šampionát prišli

Archívna snímka po finále MS v hokeji 2019. (Autor: TASR/Michal Svítok)
TASR|1. máj 2020 o 12:26

Zrušené MS v hokeji sa mali uskutočniť vo Švajčiarsku.

LAUSANNE. Švajčiarsko sa definitívne vzdalo možnosti zorganizovať hokejové majstrovstvá sveta v budúcom roku.

Tohtoročný svetový šampionát, ktorý sa mal od 8. do 24. mája 2020 uskutočniť v mestách Zürich a Lausanne, musela Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zrušiť pre pandémiu nového koronavírusu. Budúcoročné MS sa uskutočnia podľa pôvodného plánu v Minsku a Rige.

Nedeľník SonntagsZeitung zverejnil v uplynulých dňoch informáciu, že švajčiarska strana oslovila zástupcov z Bieloruska a Lotyšska v snahe, aby sa MS o rok poposúvali. Napokon sa tento scenár ukázal ako nereálny a Švajčiari od neho upustili.

"V uplynulých týždňoch sme na túto tému absolvovali intenzívne rozhovory. Po starostlivom zvážení všetkých rizík sme si uvedomili, že usporiadať budúcoročné MS vo Švajčiarsku nie je reálne," vyhlásil prezident Švajčiarskeho hokejového zväzu Michael Rindlisbacher, ktorého slová citovala agentúra DPA.

Dejiská turnajov elitnej kategórie MS sú vybrané až do roku 2025. Šampionát v roku 2022 bude organizovať Fínsko v mestách Helsinki a Tampere, v roku 2023 ho má hostiť Petrohrad, v roku 2024 Praha s Ostravou a v roku 2025 ho zorganizujú zatiaľ neurčené mestá vo Švédsku a Dánsku.

Na májových MS 2020 sa mali zúčastniť aj slovenskí reprezentanti, ktorí sa mali predstaviť v A-skupine v Lausanne. Ich súpermi mali byť Dánsko, Veľká Británia, Bielorusko, Švédsko, Česko, Nemecko a Kanada.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články