Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Šuplerova Riga opäť vyradila favorita, tentoraz moskovské Dinamo

SITA|4. mar 2011 o 14:46

Kým celkové víťazstvo Dinama Riga okrem Júliusa Šuplera potešilo slovenských útočníkov Tomáša Surového a Róberta Petrovického, pre Miroslava Šatana, Martina Štrbáka a Dominika Graňáka sa sezóna na klubovej úrovni skončila skôr, ako očakávali.

RIGA. Slovenského hokejového trénera Júliusa Šuplera a jeho zverencov v klube Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Dinamo Riga možno označiť za "postrach" favoritov.

Pred rokom totiž Rižania vyradili suveréna Západnej konferencie SKA Petrohrad a tentoraz v súbojoch o prestížny Gagarinov pohár zastavili hráčom tímu OHK Dinamo Moskva. Lotyšský klub vyhral 4:2 na zápasy, keď v šiestom súboji na domácom ľade zdolal Moskovčanov 2:1 po predĺžení.

"V prvej tretine hral súper veľmi dobre. Strelili sme však vyrovnávajúci gól, čo bolo prvým krokom k triumfu. Musím priznať, že v predĺžení mal prevahu náš súper," cituje portál insport.lv trénera Júliusa Šuplera. Šesťdesiatročný odborník sa pomaly, ale isto stáva ikonou rižského Dinama, no aj on sám zachováva úctu k fanúšikom mužstva z metropoly Lotyšska.

Šupler: Ďakujem

"Séria bola veľmi náročná, všetky zápasy boli vyrovnané. Bola to jedna z najlepších sérii v histórii Dinama. Všetci hráči bojovali a vložili do toho všetko. Každému z nich veľmi ďakujem. Navyše máme najlepších fanúšikov a to nielen v KHL, ale možno aj v celej Európe. Aj im patrí veľká vďaka," doplnil bývalý kouč slovenskej reprezentácie Šupler.

Jeho náprotivok z OHK Dinamo Moskva Oleg Znaroks nebol po prehre a predčasnom ukončení sezóny príliš spokojný.

"V prvom rade by som rád zablahoželal celému Lotyšsku k víťazstvu a postupu. Chcem Dinamu zapriať v druhom kole veľa šťastia. Nám sa v tejto sérii šťastena otočila chrbtom. V troch predĺženiach sme trikrát prehrali. Navyše brankár Garnett chytal od začiatku s natiahnutými slabinami. Súperovi veľmi dobre zahral útok Darziňš - Trotter - M. Redlihs. Mali sme veľké problémy s využívaním presiloviek, samozrejme súper hral veľmi dobre," poznamenal pre delfi.lv Znaroks a na margo celej sezóny doplnil: "Jej prvú časť sezóny sme hrali veľmi dobre a boli sme na čele celej súťaže. Množstvo zranení nás však zrazilo na kolená. V globále to nebola zlá sezóna. A play-off? Tam si nemožno dovoliť prehrávať. Ale taký je hokej."

Šatan, Štrbák, Graňák skončili

Kým celkové víťazstvo Dinama Riga okrem Júliusa Šuplera potešilo aj dvojicu slovenských útočníkov Tomáša Surového a Róberta Petrovického, pre ďalšiu trojicu Slovákov, Miroslava Šatana, Martina Štrbáka a Dominika Graňáka sa sezóna na klubovej úrovni skončila skôr, ako očakávali.

Fanúšikovia hokeja na Slovensku by všetkých spomenutých hráčov určite radi videli na domácich majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia od 29. apríla do 15. mája v Bratislave a Košiciach.

Súvisiace články