Piatok, 14. mája, 2021Meniny má Bonifác
Popradčania doma uspeli a sériu vrátili späť do Zvolena. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|5. máj 2021 o 01:15

Popradčania sa udržali v boji o titul.

POPRAD. „Keď máte gilotínu na krku, hrá sa lepšie. Každý si vtedy siahne na dno svojich síl,“ povedal útočník Popradu Michael Vandas.

Zvolen mal vo štvrtom zápase finále hokejovej extraligy na ľade súpera majstrovský mečbal.

Domáci sa však pod tlakom nezlomili. Naopak, predviedli najlepší výkon vo finálovej sérii a zvíťazili 7:4.

Do oslabenej popradskej obrany naskočil len 19-ročný Richard Hodorovič. Tréneri ho zaradili do dvojice so skúseným Danielom Brejčákom.

„Všetci sme tvrdo dreli, aby sme konečne vo finále vyhrali. V prvých dvoch striedaniach som cítil veľký stres a triasli sa mi nohy. Potom to zo mňa opadlo a hralo sa mi super,“ priznal mladý obranca Popradu.

Kubka oslávil päťstý zápas tortou

Zvolen môže sériu ukončiť v ďalšom zápase finálovej série vo štvrtok na domácom ľade.

„Doma si veríme. Sme pozitívne naladení a ideme si za svojím cieľom,“ vyhlásil zvolenský obranca Branislav Kubka.

Na popradskom štadióne odohral rodák z Detvy 500. zápas v extralige. Spoluhráči mu pripravili prekvapenie v podobe torty.

„Chlapci ma veľmi potešili. Bolo to od nich milé. Som im vďačný, že si na mňa spomenuli,“ uviedol Kubka.

Šesť minút pred koncom tretej tretiny viedol Poprad 5:2, ale Zvolen dvoma gólmi v priebehu 30 sekúnd zdramatizoval záver stretnutia.

„Trochu nám už horelo pod riťou. Napokon sme to zvládli a víťazstvo si už ustrážili,“ zhodnotil Hodorovič.

„Záver zápasu sme si poriadne skomplikovali. Dôležité ale je, že sme dokázali vyhrať. Som na chlapcov strašne pyšný. Snívame o tom, že sériu dokážeme otočiť. Všetci veríme, že sa nám to podarí,“ uviedol Vandas.

Schytal ranu do ruky aj do kolena

Tréner Zvolena Peter Oremus vie, v ktorých činnostiach musia jeho hráči pridať, aby urobili posledný krok k zisku titulu.

„Potrebujeme lepšie vyhodnotiť niektoré herné situácie. Mali by sme ešte pritvrdiť a zlepšiť dôraz pred bránkou. Hráme dobre a ak v tom budeme pokračovať, môžeme byť úspešní,“ skonštatoval Oremus.

Zvolenčania chcú sériu ukončiť vo štvrtok na domácom ľade. (Autor: TASR)

Podľa najlepšieho strelca ligy Marcela Haščáka sa vo štvrtom zápase finále prejavila sila popradského kádra.

„Chceme vyhrať titul a urobíme všetko pre to, aby sme sériu otočili. Som hrdý na chlapcov. Mladý Hodorovič hral prvý zápas v sezóne a hral vynikajúco. Skvele si počínal aj Filip Mešár. Máme v tíme obrovské talenty,“ povedal Haščák.

Napriek tomu, že Popradčania si už nemôžu dovoliť prehrať ďalší zápas, tlak necítia.

„Nejde o to, že musíme vyhrať. My si chceme hokej užiť a spravíme maximum pre to, aby sme boli úspešní,“ vyhlásil Haščák. Vie, že spraviť posledný krok býva najťažšie.

„Zvolen vie, že má proti sebe odhodlaný Poprad. Ukázali sme veľkú bojovnosť. Klobúk dole aj pred Dominom Kramárom. Dostal poriadnu ranu do ruky pukom.

Myslel som si, že už nevyjde z kabíny a pôjde rovno do nemocnice. On sa pozviechal a schytal ďalší úder do kolena. Máme vynikajúcich bojovníkov, a preto si myslím, že sériu dokážeme otočiť,“ vravel Haščák.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články