Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Štrbák: Nemyslím si, že KHL sa niekedy vyrovná NHL

Martin Štrbák (Autor: TASR)
SITA|28. sep 2011 o 14:29

Slovenský obranca HC Lev uznáva, že KHL napreduje, ale v každom smere je ešte veľmi ďaleko za zámorskou profiligou.

POPRAD. Martin Štrbák je skeptikom, pokiaľ ide o približovanie sa Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) k zámorskej Národnej hokejovej lige (NHL). Skúsený 36-ročný obranca so skúsenosťami z oboch týchto súťaží to uviedol v rozhovore pre sportbox.ru.

"KHL samozrejme napreduje, ale ešte stále má veľký priestor na zlepšenie. V každom smere však má ešte veľmi ďaleko k NHL. Nemyslím si, že sa ruskej súťaži niekedy podarí vyrovnať tej zámorskej. Ale je to len môj názor. Bol som však svedkom rozhovorov mnohých trénerov, hráčov aj odborníkov na túto tému," cituje sportbox.ru obrancu nováčika KHL HC Lev Poprad.

Hokejistom popradského klubu nevyšiel vstup do nadnárodnej súťaže podľa predstáv, keď v šiestich dueloch získali len štyri body za jedno víťazstvo v riadnom hracom čase na ľade Rigy a prehru po samostatných nájazdoch v podmoskovských Mytiščiach.

"Štart sme nemali vydarený, ale nič strašné sa nedeje. Máme dobrý tím, no chýbajú nám skúsenosti s hrou proti tímom KHL. Pred nami je však ešte množstvo zápasov. Myslím si, že sme sa na túto súťaž pripravili dobre," poznamenal prešovský rodák Martin Štrbák, držiteľ kompletnej medailovej kolekcie z majstrovstiev sveta vo farbách slovenskej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články