Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Hviezda City prišla o členov rodiny, nechce zbrklé obnovenie ligy

Raheem Sterling. (Autor: TASR)
TASR|12. máj 2020 o 15:40

Mám priateľov, ktorým zomreli starí rodičia, vraví.

LONDÝN. Anglický futbalový reprezentant Raheem Sterling chce opatrnejší postup pri obnovovaní súťaží v krajine.

Podľa neho by sa tak malo stať, až keď bude zaručená bezpečnosť všetkých zúčastnených.

Sterling: Priateľom zomreli starí rodičia

Britský premiér Boris Johnson v pondelok vydal vládny plán na uvoľnenie opatrení pred šírením pandémie koronavírusu a uviedol, že športové podujatia za zatvorenými dverami by sa mohli obnoviť od 1. júna.

"Myslím si, že by sme sa mali vrátiť až vtedy, keď bude garantovaná bezpečnosť ľudí a hráčov. Nebojím sa, ale mám rezervovaný postoj a premýšľam, aký by mohol byť najhorší výsledok.

Mám priateľov, ktorým zomreli starí rodičia. Aj ja som prišiel o rodinných príslušníkov. Musíme byť rozumní a postarať sa o seba a o svojich blízkych," uviedol na svojom osobnom kanáli na YouTube.

Dvadsaťpäťročný útočník Manchestru City povedal, že počas pandémie utrpel osobnú stratu.

Rose: O futbale by sa ani nemalo hovoriť

Obavy z pandémie vyjadril už predtým jeho klubový spoluhráč Sergio Agüero, ktorý vyhlásil, že hráči "sa boja" o svoje zdravie po rozšírení pandémie a veľkom množstve mŕtvych.

Aj obranca Tottenhamu Danny Rose kritizuje plány Premier League čo najskôr reštartovať sezónu: "O futbale by sa ani nemalo hovoriť, kým počty výrazne neklesnú. Sú ohrozené ľudské životy." Informovala o tom agentúra DPA.

Premier League prerušili pre pandémiu koronavírusu 13. marca, v pondelok britská vláda oznámila, že minimálne do konca mája nepovolí žiadne športové podujatie.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články