Svitko potvrdil domácu dominanciu, získal dvadsiaty titul majstra Slovenska

Štefan Svitko.
Štefan Svitko. (Autor: Jan Kasl/Red Bull Media House)
SITA|2. sep 2018 o 19:50

Jubilejný titul získal kolo pred koncom šampionátu.

GELNICA. Slovenský motocyklista Štefan Svitko dosiahol jubilejný 20. titul majstra Slovenska v endure a country crosse.

Tridsaťšesťročný Žaškovčan zaokrúhlil počet celkových prvenstiev na víkendových pretekoch v Gelnici v rámci 8. kola medzinárodných majstrovstiev Slovenska.

Svitkovi stačilo na 20. triumf druhé miesto v kategórii E2 i absolútnom poradí.

Stály účastník Rely Dakar pritom ešte iba v piatok absolvoval poslednú siedmu etapu na Rely Serres v Grécku, ktorej sa stal suverénnym víťazom.

"Teším sa o to viac, že som bol unavený, keďže posledných sedem dní som išiel Rely Serres v Grécku. Včera sa mi v Gelnici podarilo vyhrať, dnes som skončil druhý. Celkovo je to dobrý výsledok a dvadsiaty titul si o to viac užívam," povedal Štefan Svitko v tlačovej správe.

Jubilejný titul získal kolo pred koncom domáceho šampionátu. Posledné deviate kolo sa uskutoční v závere septembra v Morovne.

"Ďalší cieľ bude teraz Dakar. Od budúceho roka by som sa chcel viac zamerať na rely. Ak chcem na Dakare opäť vyjsť na stupeň víťazov, musím ísť touto cestou," dodal slovenský motocyklista.

Štefan Svitko získal 20. titul majstra Slovenska: fotogaléria

2.9.2018

Výsledky 8. kola medzinárodných majstrovstiev Slovenska v endure a country crosse:

E1: 1. Martin Giertl 50 bodov (25+25), 2. Marek Vierik 40 (20+20), 3. Marián Gazdík (všetci SR) všetci KTM 38 (16+22)

E2: 1. Patrik Halgaš 47 (22+25), 2. Štefan Svitko 47 (25+22), 3. Jaroslav Štrbek (všetci SR) všetci KTM 40 (20+20)

E3: 1. Miroslav Ševela 50 (25+25), 2. Branislav Belluš 42 (20+22), 3. Radovan Jančík (všetci SR) všetci KTM 42 (22+20)

Absolútne: 1. Patrik Halgaš 47 (22+25), 2. Štefan Svitko 47 (25+22), 3. Miroslav Ševela 38 (18+20)

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Svitko potvrdil domácu dominanciu, získal dvadsiaty titul majstra Slovenska