Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2018/2019 - Lillehammer, Nórsko

3.Rjoju KobajašiJaponsko261,7 b(130,0 m + 137,0 m)
4.Kamil StochPoľsko260,2 b(130,0 m + 137,0 m)
5.Johann Andre ForfangNórsko254,1 b(124,5 m + 138,5 m)
6.Junširo KobajašiJaponsko249,1 b(138,0 m + 127,5 m)

LILLEHAMMER. Rakúsky skokan na lyžiach Stefan Kraft zvíťazil v utorňajšej piatej súťaži v rámci podujatia Raw Air v nórskom Lillehammeri, ktoré je súčasťou programu Svetového pohára. V súčte oboch kôl dosiahol 285,7 bodu.

Na druhom mieste skončil domáci Robert Johansson (273,3), tretí bol Japonec Rjoju Kobajaši.

Kraft i Johansson obhájili pozíciu z prvého kola, Kobajaši sa posunul na pódium zo šiestej priečky. Druhé kolo nevyšlo Poliakovi Dawidovi Kubackemu, ktorý sa z priebežného tretieho miesta prepadol na ôsme.

V hodnotení Raw Air zostal po piatom dni na čele Johansson s 950,3 bodmi, druhý je Kraft (937,4) pred Kobajašim (921,4).

Japonec už skôr rozhodol o svojom triumfe v celkovej klasifikácii Svetového pohára. O druhé miesto bojujú Kamil Stoch s Kraftom, Rakúšan zaostáva pred poslednými štyrmi podujatiami o 18 bodov.