Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Steaua prišla o identitu, hrala ako bezmenný klub

SITA|8. dec 2014 o 13:34

V súdnom spore o práva uspela armáda. Rumunský klub vznikol v roku 1947, v sezóne 1985/86 vyhral predchodcu Ligu majstrov.

BUKUREŠŤ. Slávny rumunský futbalový klub Steaua Bukurešť v súdnom procese s národným ministerstvom obrany prišiel o svoju identitu.

Podľa verdiktu už nesmie víťaz Pohára európskych majstrov 1985/1986, predchodcu Ligy majstrov, používať doterajší názov, zaužívanú zvislo červeno-modrú kombináciu a logo so žltou hviezdou.

Armáda však napokon súhlasila s odkladom, rozhodnutie si bude uplatňovať až od pondelka 15. decembra.

Na situáciu upozornil napríklad web Romania Insider s odvolaním sa na Mediafax.

Armáda uspela v spore o práva a hráči bezmenného klubu nastúpili v nedeľňajšom ligovom zápase proti CSMS Iasi (1:0) v žltých dresoch. Hlásateľ ich predstavil ako národných šampiónov, pričom nesmel použiť meno.

Na svetelnej tabuli sa objavil iba nápis "domáci" a emblém nahradila neutrálna grafika. Steaua musela prekryť všetky príslušné označenia v zázemí a na oblečení.

Podľa ProSport zanedbal svoje dohodnuté povinnosti majiteľ Gigi Becali, keď prevzal klub pred desiatimi rokmi. Momentálne sa nachádza vo väzbe, je obvinený z korupcie.

Mužstvo figuruje po 17. kole ligy na vrchole tabuľky so 43 bodmi za bilanciu 14-1-2 pri skóre 36:8. Vo štvrtok naň čaká domáci duel s ukrajinským Dynamom Kyjev v záverečnom 6. kole J-skupiny Európskej ligy 2014/2015.

Rumunský klub, ktorý vznikol v roku 1947, ešte má nádej na postup do jarného 1/16-finále EL.

Súvisiace články