Zverenci Joseho Mourinha (vľavo) zdolali hráčov Chelsea.
Zverenci Joseho Mourinha (vľavo) zdolali hráčov Chelsea. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. apr 2017 o 16:37

Chelsea má na prvom mieste po víkende už iba štvorbodový náskok.

LONDÝN. Futbalisti londýnskeho FC Arsenal zvíťazili 2:1 na pôde FC Middlesbrough v pondelkovom zápase 33. kola anglickej Premier League.

Skóre duelu otvoril tesne pred koncom prvého polčasu hosťujúci Alexis Sánchez, krátko po zmene strán zmazal manko španielsky útočník v službách Middlesbrough Álvaro Negredo.

Arsenalu zabezpečil tri body zásah Mesuta Özila, ktorý skóroval dvadsať minút pred koncom.

Arsenal figuruje na 6. priečke a bojuje o účasť v Lige majstrov, Middlesbrough má úplne iné starosti - je až po uši namočené v boji o záchranu.

V nedeľňajšom šlágri tridsiateho tretieho kola anglickej futbalovej Premier League triumfoval Manchester United nad Chelsea Londýn 2:0.

Na štadióne Old Trafford otvoril skóre už v siedmej minúte Marcus Rushford, keď využil presnú prihrávku Andera Herreru. O druhý presný zásah sa postaral práve Herrera, na ktorého tečovaný pokus už nedokázal brankár Asmir Begovič zareagovať.

Pozrite si, ako Manchester United vo veľkom šlágri zdolal Chelsea: fotogaléria

17.4.2017

Mužstvo trénera Joseho Mourinha poskočilo víťazstvom na piatu pozíciu, náskok londýnskej Chelsea na čele tabuľky pred druhým Tottenhamom Hotspur sa znížil už len na štyri body.

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili na ihrisku West Bromwichu Albion 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v nadstavenom čase prvého polčasu Roberto Firmino. Zverenci trénera Jürgena Kloppa sa ziskom troch bodov posunuli na tretiu pozíciu v tabuľke.

Premier League - 33. kolo:

Middlesbrough - FC Arsenal 1:2 (0:1)
Góly:
50. Negredo - 42. A. Sánchez, 71. Özil

West Bromwich Albion - FC Liverpool 0:1 (0:1)
Gól:
45+1. Firmino

Rozhodol Firmino. Liverpool uspel proti West Bromwichu: fotogaléria

16.4.2017

Manchester United - Chelsea Londýn 2:0 (1:0)
Góly:
7. Rashford, 49. Herrera

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester United zdolal v šlágri Chelsea, Liverpool sa posunul na tretie miesto