Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Srbi nastúpia v Indii aj s Djokovičom (nominácie)

Stan Wawrinka. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 2. sep 2014 o 12:47

Oficiálne predbežné nominácie tenistov na stretnutia semifinále Davisovho pohára 2014 a zápasy play-off o svetovú skupinu ročníka 2015.

LONDÝN. Líder svetového rebríčka Novak Djokovič figuruje v oficiálnej predbežnej nominácii tenistov Srbska na stretnutie s Indmi v Bangalore v play-off o svetovú skupinu Davisovho pohára.

Budúci týždeň sa zapoja do akcie traja členovia terajšieho Top 5 renkingu ATP vo dvojhre. Španieli si musia v boji o elitnú šestnástku v Sao Paule proti Brazílčanom poradiť bez Rafaela Nadala aj Davida Ferrera, zatiaľ čo Švajčiari budú v semifinále aktuálnej edície v Ženeva proti Talianom mať k dispozícii Rogera Federera aj Stana Wawrinku.

V súbežnom parížskom semifinále Francúzsko - Česko sa domáci spoliehajú na kvarteto Jo-Wilfried Tsonga, Richard Gasquet, Gael Monfils, Julien Benneteau, hostia vyrukovali so zostavou Tomáš Berdych, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek, Jiří Veselý. V každom tíme môžu nastať dve zmeny pred žrebom programu, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 11. septembra.

V "prelínacom" play-off je okrem spomenutých súbojov India - Srbsko, resp. Brazília - Španielsko na programe aj chicagský duel USA - Slovensko a ďalej zápasy Izrael - Argentína, Kanada - Kolumbia (Halifax), Austrália - Uzbekistan (Perth), Holandsko - Chorvátsko (Amsterdam) a Ukrajina - Belgicko.

Ukrajina aj Izrael na základe pokynu od organizujúcej Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) vzhľadom na neistú bezpečnostnú situáciu v predmetných krajinách museli pristúpiť na neutrálnu pôdu v podobe estónskeho Tallinnu a amerického Sunrise na Floride.

Oficiálne predbežné nominácie tenistov na stretnutia semifinále Davisovho pohára 2014 reprezentačných družstiev mužov a zápasy play-off o svetovú skupinu ročníka 2015 (hrá sa 12. - 14. septembra):

Semifinále svetovej skupiny 2014:

FRANCÚZSKO - ČESKO

(Paríž, Roland Garros, antuka vonku)

Francúzsko: Jo-Wilfried Tsonga, Richard Gasquet, Gael Monfils, Julien Benneteau, kapitán: Arnaud Clément

Česko: Tomáš Berdych, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek, Jiří Veselý, kapitán: Jaroslav Navrátil

ŠVAJČIARSKO - TALIANSKO

(Ženeva, Palexpo, tvrdý povrch Rebound Ace v hale)

Švajčiarsko: Roger Federer, Stan Wawrinka, Marco Chiudinelli, Michael Lammer, kapitán: Severin Lüthi

Taliansko: Fabio Fognini, Andreas Seppi, Paolo Lorenzi, Simone Bolelli, kapitán: Corrado Barazzutti

O svetovú skupinu 2015:

INDIA - SRBSKO

(Bangalore, KSLA Tennis Stadium, tvrdý povrch Rebound Ace vonku)

India: Somdev Devvarman, Juki Bhambri, Saketh Myneni, Rohan Bopanna, kapitán: Ánand Amritraj

Srbsko: Novak Djokovič, Dušan Lajovič, Filip Krajinovič, Nenad Zimonjič, kapitán: Bogdan Obradovič

BRAZÍLIA - ŠPANIELSKO

(Sao Paulo, Ginásio Estadual Geraldo José de Almeida, antuke v hale)

Brazília: Thomaz Bellucci, Rogério Dutra Silva, Bruno Soares, Marcelo Melo, kapitán: Joao Zwetsch

Španielsko: Roberto Bautista-Agut, Marcel Granollers-Pujol, Marc López, David Marrero, kapitán: Carlos Moya

IZRAEL - ARGENTÍNA

(Sunrise / Florida, USA - neutrálna pôda vzhľadom na bezpečnostnú situáciu, Sunrise Tennis Club, tvrdý povrch Laykold Cushion Plus System vonku)

Izrael: Dudi Sela, Amir Weintraub, Jonathan Erlich, Andy Ram, kapitán: Ejal Ran

Argentína: Leonardo Mayer, Carlos Berlocq, Juan Monaco, Horacio Zeballos, kapitán: Martín Jaite

KANADA - KOLUMBIA

(Halifax, Halifax Metro Centre, tvrdý povrch Premier v hale)

Kanada: Milos Raonic, Vasek Pospisil, Frank Dancevic, Daniel Nestor, kapitán: Martin Laurendeau

Kolumbia: nominácia zatiaľ nie je známa

USA - SLOVENSKO

(Chicago, Sears Centre Arena, tvrdý povrch Acrylic v hale)

Spojené štáty americké: nominácia zatiaľ nie je známa

Slovensko: Martin Kližan, Lukáš Lacko, Norbert Gombos, Michal Mertiňák, kapitán: Miloslav Mečír

AUSTRÁLIA - UZBEKISTAN

(Perth, Cottesloe Tennis Club, tráva vonku)

Austrália: Lleyton Hewitt, Nick Kyrgios, Sam Groth, Chris Guccione, kapitán: Patrick Rafter

Uzbekistan: Denis Istomin, Farruch Dustov, Temur Ismailov, Sanjar Fajziev, kapitán: Piotr Lebeď

HOLANDSKO - CHORVÁTSKO

(Amsterdam, Ziggo Dome, antuka v hale)

Holandsko: Robin Haase, Igor Sijsling, Thiemo de Bakker, Jean-Julien Rojer, kapitán: Jan Siemerink

Chorvátsko: Marin Čilič, Borna Čorič, Franko Škugor, Marin Draganja, kapitán: Željko Krajan

UKRAJINA - BELGICKO

(Tallin / Est. - neutrálna pôda vzhľadom na bezpečnostnú situáciu, Tere Tennis Centre, tvrdý povrch Plexipave v hale)

Ukrajina: Sergij Stachovskij, Iľja Marčenko, Denis Molčanov, Sergej Bubka, kapitán: Michail Filima

Belgicko: David Goffin, Ruben Bemelmans, Steve Darcis, Olivier Rochus, kapitán: Johan van Herck

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.