Rozdiel vyše dvesto miest v rebríčku. Šramková senzačne zdolala Kvitovú

Sportnet|12. júl 2021 o 18:24 (aktualizované 12. júl 2021 o 19:01)

Vyhrala po trojsetovej bitke.

WTA Praha 2021

1. kolo:

Rebecca Šramková (SR) - Petra Kvitová (1-ČR) 7:6(5), 3:6, 6:4

PRAHA. Slovenská tenistka Rebecca Šramková na turnaji WTA Praha ako 226. hráčka sveta vyradila svetovú dvanástku a najvyššie nasadenú domácu Petru Kvitovú po setoch 7:6(5), 3:6, 6:4.

Slovenka nastúpila v pozícii kvalifikantky.

Zápas trval 2 hodiny a 36 minút. Zaujímavosťou pritom je, že Slovenka celkovo vyhrala menej bodov ako jej súperka. Z 206 výmen šlo na jej konto 96.

Prvý set Slovenka vyhrala v tajbrejku, v druhom po jedinom brejku zvíťazila Kvitová a vynútila si tretí set. V ňom sa dostala Šramková do náskoku 5:3. Potom prišla o podanie.

Zápas však uzavrela na príjme Kvitovej podania pri druhom mečbale.

Ide o Šramkovej prvé víťazstvo na hlavnom okruhu WTA od júla 2017.

"Nemôžem tomu uveriť, sama som prekvapená, čo som tu práve dosiahla. V priebehu druhého setu som začala dostávať kŕče v pravom lýtku. Zachránilo ma, našťastie, magnézium, ale aj tak som to už cítila až do konca zápasu.

Petru však tiež trápili nejaké zdravotné problémy, tak aj to ma udržalo pri živote," citoval Šramkovú web Slovenského tenisového zväzu stz.sk.

Česká tenistka je dvojnásobnou wimbledonskou víťazkou a najvyššie bola v rebríčku WTA na druhom mieste.

Šramková nastúpi v druhom kole buď proti Nemke Mone Barthelovej alebo krajanke Viktórii Kužmovej, ktorá štartuje na voľnú kartu.

Domov»Tenis»Rozdiel vyše dvesto miest v rebríčku. Šramková senzačne zdolala Kvitovú